امروز : 14 اسفند 1402
معاونت غذا و دارو
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
  • 1402/11/09 - 09:32
  • 59
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
  • /Z1NQ
جلسه کمیسیون قانون ماده 20 امور داروخانه ها برگزار شد

یکصد و بیست و چهارمین جلسه کمیسیون قانون ماده 20 امور داروخانه ها برگزار شد

یکصد و بیست و چهارمین کمیسیون قانون ماده 20 امور داروخانه ها با حضور رئیس دانشگاه و سایر اعضاء در سالن شهید زارع ستاد مرکزی درمورخ 26 دی ماه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، معاون غذا و دارو دانشگاه اظهار داشت: با صدور موافقت اصولی تاسیس سه باب داروخانه در شهرستان کاشان و آران و بیدگل و بررسی و تایید صلاحیت سه داروساز جهت تصدی مسئولیت فنی داروخانه از مصوبات و موضوعات این جلسه بود.

 

دکتر محمد رضا رشیدی افزود: طبق آیین نامه داروخانه ها، متقاضیان تاسیس داروخانه پس از دریافت موافقت اولیه می بایست حداکثر تا شش ماه از تاریخ اعلام موافقت نسبت به تاسیس داروخانه اقدام نمایند.

 

وی تصریح کرد:در این کمیسیون با تبدیل وضعیت ارائه خدمات دارویی یک باب داروخانه از نیمه وقت به روزانه و یک باب داروخانه از شبانه روزی به روزانه موافقت و همچنین عملکرد 3 باب داروخانه شبانه روزی در شهرستان کاشان بررسی و با تمدید ارائه خدمات به صورت شبانه روزی موافقت بعمل آمد.

 

معاون غذا و دارو عنوان کرد؛ تمدید مجوز فروش داروهای خاص و شیمی درمانی 4 باب داروخانه و صدور مجوز فروش اینترنتی فرآورده های سلامت غیر دارویی برای یک باب داروخانه از موضوعات این کمیسیون بود.

 

معاون غذا و دارو دانشگاه در پایان ضمن اشاره به این موضوع که در حال حاضر  114 باب داروخانه خصوصی و بیمارستانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی کاشان در حال ارائه خدمات دارویی به شهروندان هستند، گفت شهروندان می توانند جهت دریافت هر گونه راهنمایی در خصوص داروها با شماره تلفن 190 تماس حاصل نمایند.

  • گروه خبری : اخبار معاونت غذا و دارو
  • کد خبر : 125914
کلمات کلیدی

تصاویر

مدیر سایت
خبرنگار

مدیر سایت