امروز : 14 اسفند 1402
معاونت غذا و دارو
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان
  • 1402/09/12 - 10:52
  • 91
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
  • /ZN3Q
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کاشان:

جای نگرانی برای تامین شیر خشک در کاشان وجود ندارد

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: شیر خشک به صورت هفتگی در داروخانه‌های شهرستان توزیع می‌شود لذا درخصوص تامین آن جای نگرانی وجود ندارد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر محمدرضا رشیدی افزود: انواع شیر خشک به صورت هفتگی در داروخانه‌های شهرستان توزیع می‌شود لذا درخصوص تامین آن جای نگرانی وجود ندارد و ذخیره و خرید مازاد سبب خسارات به زنجیره توزیع خواهد شد.

 

وی اظهار کرد:طرح اصالت‌سنجی فروش شیرهای خشک در حال اجرا می باشد به طوری که شهروندان با ارائه کد ملی و تاریخ تولد کودک می توانند شیر خشک مورد نیاز خود را از داروخانه ها خریداری کنند.

 

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کاشان بیان کرد: با اجرای این طرح اتباع نیز با مراجعه به فرمانداری محل سکونت با دریافت کد شناسه یکتا کودک می توانند شیر خشک کودک خود را از داروخانه ها دریافت کنند.

 

رشیدی گفت: برندهای مختلف شیر خشک دارای ترکیبات یکسان و به راحتی قابل جایگزینی است،باید به اندازه نیاز واقعی خود شیر خشک تهیه شود تا کمبود کاذب اتفاق نیفتد و حقوق سایر نوزادان ضایع نشود.

 

وی ضمن اعلام شماره تلفن معاونت غذا و دارو ( 03155473025 داخلی 153 ) برای پاسخگویی شهروندان در خصوص فرآورده های شیر خشک افزود: شهروندان از این فرآورده فقط برای مصرف نوزادان و کودکان استفاده کنند و از استفاده آن در مصارف دیگر خودداری شود.

 

جمعیت نزدیک به ۵۰۰ هزار نفری شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل، زیرپوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان قرار دارد.

 

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله حدود ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان و شهرستان آران و بیدگل با بیش از ۱۰۳ هزار نفر جمعیت در حدود ۲۱۵ کیلومتری اصفهان قرار دارد.ایرنا

  • گروه خبری : اخبار معاونت غذا و دارو
  • کد خبر : 124477
کلمات کلیدی
مدیر سایت
خبرنگار

مدیر سایت

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید