امروز : 11 مهر 1402
معاونت غذا و دارو
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان

برگزاری یکصد و بیست و دومین کمیسیون قانوی ماده 20 امور داروخانه ها

یکصد و بیست و دومین کمیسیون قانوی ماده 20 امور داروخانه ها با حضور رئیس دانشگاه و سایر اعضاء در سالن شهید زارع ستاد مرکزی در تاریخ 8/5/1402  برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی، موافقت با مجوز بهره برداری و تاسیس یک با داروخانه در شهرستان کاشان، بررسی صلاحیت مسئول فنی داروخانه ، ابطال مجوز تاسیس داروخانه در شهرستان  آران و بیدگل  و جابجایی محل یک باب داروخانه در شهرستان کاشان از مصوبات و موضوعات این جلسه بود.

این گزارش حاکیست: با صدور مجوز موافقت اصولی و بهره برداری یک باب داروخانه در کاشان موافقت شد برپایه این گزارش، طبق آیین نامه داروخانه ها، متقاضیان تاسیس داروخانه پس از دریافت موافقت اولیه می بایست حداکثر تا شش ماه از تاریخ اعلام موافقت نسبت به تاسیس داروخانه اقدام نمایند.

لازم به ذکر است با تبدیل وضعیت ارائه خدمات دارویی دو باب داروخانه از شبانه روزی به روزانه و تمام وقت به نیمه وقت عصر موافقت گردید.

معاون غذا و دارو دانشگاه ضمن اعلام این خبر افزود در حال حاضر 117 باب داروخانه خصوصی و بیمارستانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی کاشان در حال ارائه خدمات دارویی به شهروندان می باشند

دکتر محمد رضا رشیدی در ادامه به  وظایف کمیسیون قانونی ماده بیست اتمور داروخانه های دانشگاه از جمله تسریع در رسیدگی به درخواست متقاضیان امور مربوط به داروخانه ها، تدوین مقررات بهینه سازی ارائه خدمات داروخانه ها، تنظیم ضوابط تاسیس داروخانه ، هماهنگ سازی گروه های نظارت بر عملکرد داروخانه ها مانند سازمان‌های بیمه گر و بهبود روش‌های نظارتی  و تدوین استانداردهای فنی و توزیع دارو، رسیدگی به درخواست صدور موافقت اصولی تاسیس و مجوز فعالیت شرکت های توزیع دارو و ... اشاره نمودند.

کلمات کلیدی
{author_name}
تصویر نویسنده :

مدیر سایت
عکاس

مدیر سایت

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید