1. واکسن دیگر بیماری­ها در پیشگیری از کرونا تأثیری نداشته و هر بیماری احتیاج به واکسن مخصوص به خودش را دارد.اگر امروزه در بعضی از سایت ها ذکر می شود که واکسنی برای کرونا موثر است مستندات علمی هنوز ندارد .          2. سیر جزو خوراکی­هایی است که دارای برخی خواص ضدمیکروبی هستند و هیچ مطالعه­ای اثر ضدکرونایی سیر را تأیید نکرده است، هر چند که مصرف آن مانند بقیه سبزیجات درحد معمول توصیه می گردد .              3. ویروس کرونا حتی در هوای گرم و مرطوب نیز منتقل میشو؛ بنابراین حتی در این نوع از آب و هوا از شست و شوی مرتب دستان و عدم لمس صورت خود غافل نشوید.         4. آنتی­ بیوتیک­ ها برای عفونت­ های باکتریایی مناسب بوده و جهت پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا مؤثر نیستند. از مصرف خودسرانه آن­ها جداً خودداری کنید.         5. بدن بدون توجه به دمای محیط، دمای خود را در محدوده نرمال حفظ میکند؛ بنابراین قرار گرفتن در هوای گرم شما را از ویروس مصون نگه نمی­ دارد.        6.دوش گرفتن روزانه و شستشوی بدن با صابون توصیه می شود،ولی دوش گرفتن با آب بسیار داغ شما را از ویروس مصون نگه نمی­دارد و حتی می­تواند به شما آسیب برساند.         7. کرونا، یک بیماری تنفسی بوده و توسط قطرات بزاق موجود در سطوح و محیط پخش می­شود؛ تاکنون مدارکی مبنی بر انتقال این ویروس توسط نیش زدن حشرات گزارش نشده است .               8. افراد با سنین بالاتر و بیماری­های زمینه­ای در مقابل این ویروس حساس­تر هستند. بنابراین نیاز است که این افراد مراقبت­های بهداشتی را با دقت بیشتری انجام دهند.               9. هنوز هیچ دارویی جهت پیشگیری از این بیماری معرفی نشده است. بهترین راه پیشگیری شست و شوی مداوم دست­ها و خودداری از لمس صورت و رعایت فاصله بین افراد می باشد.                10.   اسکنرهای حرارتی موجود در فرودگاه­ها و جاده­ها تنها افرادی را که علائم بیماری در آن­ها ظهور کرده است شناسایی می­کنند. بین 2 تا 15 روز زمان احتیاج است تا افراد مبتلا دچار تب شوند. از جا به جایی بین شهرها خودداری کنید.

10:48:24 AM 1399 / 03 / 06
 
اخبار معاونت غذا و دارو

بلانکیت یا جوهر قند چیست ؟

به گزارش وب دا، مهندس نعمت الله معروفی  گفت: بروز برخی اختلالات استنشاقی، گوارشی، پوستی و چشمی می تواند از عوارض برخی قندها و ابنبات های دارای بلانکیت باشد .

وی افزود: با توجه به اینکه بیشتر افراد قندها و آبنبات هایی را می خرند که به رنگ سفید است ، لذا برخی از کارخانجات و کارگاههای قند و آبنبات بطور غیر مجاز از بلانکیت که ترکیبی گوگردی بوده برای رنگبری و سفید کردن قند وآبنبات استفاده می کنند که مقدار زیاد مصرف آن سرطانزا می باشد به همین دلیل یکی از مهمترین  فاکتورهای  کنترل کیفیت قند اندازه گیری باقیمانده بلانکیت است .

معروفی اظهار داشت: بروز اختلال در دستگاه گوارش با تاثیر بر پرزهای معده و روده و در دراز مدت باعث از بین رفتن آنتی اکسیدان ها می شود .

وی در پایان اظهار داشت: میزان مجاز مورد استفاده بلانکیت در مواد غذایی  کمتر از 10 میلی گرم در لیتر(  پی پی ام ) است.

منبع خبر: پایگاه اطلاع رسانی وب دا

ساعت : 9:1 -  روز  : پنج شنبه  - 2 /  9 / 1391 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :14146

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :
  نظرات كاربران:


   

جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر