آیا می دانید داروی شما به چه منظور تجویز شده است ؟ آیا از نحوه مصرف صحیح نگهداری، عوارض و تداخلات داروی خود مطلع هستید؟      آیا می دانید در هنگام مسمومیت دارویی یا غذایی چه باید کرد؟         شماره تلفن 1490 مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم کشوری به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به سؤالات دارویی همشهریان محترم می باشد. همچنین مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم دانشگاه علوم پزشکی کاشان با شماره تلفن 03155579000 در ساعات اداری پاسخگوی سؤالات دارویی شما می باشد                             مرکز اطلاع رسانی دارو و سمومDPIC                                     * برای حفظ سلامت خودمان آنتی بیوتیک را هوشمندانه استفاده کنیم .                                     * متاسفانه آمار ها نشان می دهد که کشور ایران بالاترین رتبه سرانه مصرف دارو در جهان را دارد.

1:27:05 AM 1398 / 06 / 27
 
اخبار معاونت غذا و دارو

بلانکیت یا جوهر قند چیست ؟

به گزارش وب دا، مهندس نعمت الله معروفی  گفت: بروز برخی اختلالات استنشاقی، گوارشی، پوستی و چشمی می تواند از عوارض برخی قندها و ابنبات های دارای بلانکیت باشد .

وی افزود: با توجه به اینکه بیشتر افراد قندها و آبنبات هایی را می خرند که به رنگ سفید است ، لذا برخی از کارخانجات و کارگاههای قند و آبنبات بطور غیر مجاز از بلانکیت که ترکیبی گوگردی بوده برای رنگبری و سفید کردن قند وآبنبات استفاده می کنند که مقدار زیاد مصرف آن سرطانزا می باشد به همین دلیل یکی از مهمترین  فاکتورهای  کنترل کیفیت قند اندازه گیری باقیمانده بلانکیت است .

معروفی اظهار داشت: بروز اختلال در دستگاه گوارش با تاثیر بر پرزهای معده و روده و در دراز مدت باعث از بین رفتن آنتی اکسیدان ها می شود .

وی در پایان اظهار داشت: میزان مجاز مورد استفاده بلانکیت در مواد غذایی  کمتر از 10 میلی گرم در لیتر(  پی پی ام ) است.

منبع خبر: پایگاه اطلاع رسانی وب دا

ساعت : 9:1 -  روز  : پنج شنبه  - 2 /  9 / 1391 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :13667

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :
  نظرات كاربران:


   

جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر