1. واکسن دیگر بیماری­ها در پیشگیری از کرونا تأثیری نداشته و هر بیماری احتیاج به واکسن مخصوص به خودش را دارد.اگر امروزه در بعضی از سایت ها ذکر می شود که واکسنی برای کرونا موثر است مستندات علمی هنوز ندارد .          2. سیر جزو خوراکی­هایی است که دارای برخی خواص ضدمیکروبی هستند و هیچ مطالعه­ای اثر ضدکرونایی سیر را تأیید نکرده است، هر چند که مصرف آن مانند بقیه سبزیجات درحد معمول توصیه می گردد .              3. ویروس کرونا حتی در هوای گرم و مرطوب نیز منتقل میشو؛ بنابراین حتی در این نوع از آب و هوا از شست و شوی مرتب دستان و عدم لمس صورت خود غافل نشوید.         4. آنتی­ بیوتیک­ ها برای عفونت­ های باکتریایی مناسب بوده و جهت پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا مؤثر نیستند. از مصرف خودسرانه آن­ها جداً خودداری کنید.         5. بدن بدون توجه به دمای محیط، دمای خود را در محدوده نرمال حفظ میکند؛ بنابراین قرار گرفتن در هوای گرم شما را از ویروس مصون نگه نمی­ دارد.        6.دوش گرفتن روزانه و شستشوی بدن با صابون توصیه می شود،ولی دوش گرفتن با آب بسیار داغ شما را از ویروس مصون نگه نمی­دارد و حتی می­تواند به شما آسیب برساند.         7. کرونا، یک بیماری تنفسی بوده و توسط قطرات بزاق موجود در سطوح و محیط پخش می­شود؛ تاکنون مدارکی مبنی بر انتقال این ویروس توسط نیش زدن حشرات گزارش نشده است .               8. افراد با سنین بالاتر و بیماری­های زمینه­ای در مقابل این ویروس حساس­تر هستند. بنابراین نیاز است که این افراد مراقبت­های بهداشتی را با دقت بیشتری انجام دهند.               9. هنوز هیچ دارویی جهت پیشگیری از این بیماری معرفی نشده است. بهترین راه پیشگیری شست و شوی مداوم دست­ها و خودداری از لمس صورت و رعایت فاصله بین افراد می باشد.                10.   اسکنرهای حرارتی موجود در فرودگاه­ها و جاده­ها تنها افرادی را که علائم بیماری در آن­ها ظهور کرده است شناسایی می­کنند. بین 2 تا 15 روز زمان احتیاج است تا افراد مبتلا دچار تب شوند. از جا به جایی بین شهرها خودداری کنید.

4:19:38 AM 1401 / 11 / 19
 
اخبار معاونت غذا و دارو

تجویز آنتی‌بیوتیک در کودک باید حتما با بررسی‌های قطعی و توسط پزشک انجام شود

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر مهروز اشرفی افزود: مصرف آنتی‌بیوتیک از هیچ عفونتی در یک کودک سالم پیشگیری نمی‌کند و باعث مقاوم شدن ارگانیسم‌های سیستم تنفسی و گوارشی به این داروها می‌شود.


وی، با بیان اینکه مصرف خودسرانه آنتی‌بیوتیک باعث تحمیل عوارض به کودک، بدون اثر درمانی می‌شود، تصریح کرد: کودکی که سرماخوردگی ویروسی با علائمی همچون: تب، آبریزش بینی و سرفه دارد، با مصرف آنتی‌بیوتیک درمان نمی‌شود.


وی، مصرف خودسرانه، عدم مصرف دارو با دوز متناسب با سن و وزن کودک را از مشکلات مهم در مصرف آنتی‌بیوتیک ها عنوان کرد و ادامه داد: نوع آنتی‌بیوتیک در هر بیماری متفاوت بوده و لازم است بر حسب نوع بیماری، آنتی‌بیوتیک متناسب با آن انتخاب شود.


وی یادآور شد: حتما باید دوره درمانی با داروی آنتی بیوتیک کامل شود چون در غیر این صورت باکتری ها در بدن کودک باقی مانده و می توانند باعث بروز مجدد علائم و طولانی شدن روند بهبود بیماری شوند و مشکلاتی همچون  چاقی، اختلالات رفتاری، احتمال ابتلا به عفونت‌های تنفسی باکتریایی، اسهال، تهوع، کاهش اشتها و خرابی دندان‌ها را می توان به عنوان عوارض مصرف نادرست آنتی‌بیوتیک در کودکان برشمرد.

 

 

ساعت : 10:54 -  روز  : یکشنبه  - 18 /  10 / 1401 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :31

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :
  نظرات كاربران:


   

جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر