1. واکسن دیگر بیماری­ها در پیشگیری از کرونا تأثیری نداشته و هر بیماری احتیاج به واکسن مخصوص به خودش را دارد.اگر امروزه در بعضی از سایت ها ذکر می شود که واکسنی برای کرونا موثر است مستندات علمی هنوز ندارد .          2. سیر جزو خوراکی­هایی است که دارای برخی خواص ضدمیکروبی هستند و هیچ مطالعه­ای اثر ضدکرونایی سیر را تأیید نکرده است، هر چند که مصرف آن مانند بقیه سبزیجات درحد معمول توصیه می گردد .              3. ویروس کرونا حتی در هوای گرم و مرطوب نیز منتقل میشو؛ بنابراین حتی در این نوع از آب و هوا از شست و شوی مرتب دستان و عدم لمس صورت خود غافل نشوید.         4. آنتی­ بیوتیک­ ها برای عفونت­ های باکتریایی مناسب بوده و جهت پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا مؤثر نیستند. از مصرف خودسرانه آن­ها جداً خودداری کنید.         5. بدن بدون توجه به دمای محیط، دمای خود را در محدوده نرمال حفظ میکند؛ بنابراین قرار گرفتن در هوای گرم شما را از ویروس مصون نگه نمی­ دارد.        6.دوش گرفتن روزانه و شستشوی بدن با صابون توصیه می شود،ولی دوش گرفتن با آب بسیار داغ شما را از ویروس مصون نگه نمی­دارد و حتی می­تواند به شما آسیب برساند.         7. کرونا، یک بیماری تنفسی بوده و توسط قطرات بزاق موجود در سطوح و محیط پخش می­شود؛ تاکنون مدارکی مبنی بر انتقال این ویروس توسط نیش زدن حشرات گزارش نشده است .               8. افراد با سنین بالاتر و بیماری­های زمینه­ای در مقابل این ویروس حساس­تر هستند. بنابراین نیاز است که این افراد مراقبت­های بهداشتی را با دقت بیشتری انجام دهند.               9. هنوز هیچ دارویی جهت پیشگیری از این بیماری معرفی نشده است. بهترین راه پیشگیری شست و شوی مداوم دست­ها و خودداری از لمس صورت و رعایت فاصله بین افراد می باشد.                10.   اسکنرهای حرارتی موجود در فرودگاه­ها و جاده­ها تنها افرادی را که علائم بیماری در آن­ها ظهور کرده است شناسایی می­کنند. بین 2 تا 15 روز زمان احتیاج است تا افراد مبتلا دچار تب شوند. از جا به جایی بین شهرها خودداری کنید.

3:20:49 AM 1401 / 11 / 19
 
اخبار معاونت غذا و دارو

کمیته تجویز و مصرف منطقی دارو دانشگاه برگزار شد

دومین جلسه کمیته تجویز و مصرف منطقی دارو در تاریخ 1401/9/5 با حضور اعضای این کمیته در سالن شهید دکتر زارع ستاد مرکزی دانشگاه برگزار شد...

دومین جلسه کمیته تجویز و مصرف منطقی دارو در تاریخ 1401/9/5 با حضور اعضای این کمیته در سالن شهید دکتر زارع ستاد مرکزی دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، رئیس دانشگاه در این جلسه، اظهار داشت: مصرف داروهای تزریقی و آنتی میکروبیال در منطقه کاشان و آران و بیدگل بالاتر از میانگین کشوری است.

دکتر ساکی، بر ضرورت بهینه سازی و منطقی نمودن تجویز این دارو در هر دو سطح سرپایی و بستری تاکید کرد.

این گزارش حاکیست: در این جلسه آمار تفکیکی تجویز و مصرف دارو در بخش های بستری و سرپایی ارائه و در خصوص لزوم تجویز منطقی داروها و بررسی دقیق تر داروهای آنتی میکروبیال تجویز شده توسط پزشکان با تخصص های غیر مرتبط تاکید شد.

لازم به ذکر است: در پایان نشست مقرر گردید نسبت به اطلاع رسانی و تذکر کتبی به آن دسته از کادر درمان که میانگین اقلام تجویزی شان بالاتر از میانگین کشوری همان تخصص است، اقدام شود.

 

 

ساعت : 11:16 -  روز  : دو شنبه  - 7 /  9 / 1401 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :107

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :
  نظرات كاربران:


   

جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر