1. واکسن دیگر بیماری­ها در پیشگیری از کرونا تأثیری نداشته و هر بیماری احتیاج به واکسن مخصوص به خودش را دارد.اگر امروزه در بعضی از سایت ها ذکر می شود که واکسنی برای کرونا موثر است مستندات علمی هنوز ندارد .          2. سیر جزو خوراکی­هایی است که دارای برخی خواص ضدمیکروبی هستند و هیچ مطالعه­ای اثر ضدکرونایی سیر را تأیید نکرده است، هر چند که مصرف آن مانند بقیه سبزیجات درحد معمول توصیه می گردد .              3. ویروس کرونا حتی در هوای گرم و مرطوب نیز منتقل میشو؛ بنابراین حتی در این نوع از آب و هوا از شست و شوی مرتب دستان و عدم لمس صورت خود غافل نشوید.         4. آنتی­ بیوتیک­ ها برای عفونت­ های باکتریایی مناسب بوده و جهت پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا مؤثر نیستند. از مصرف خودسرانه آن­ها جداً خودداری کنید.         5. بدن بدون توجه به دمای محیط، دمای خود را در محدوده نرمال حفظ میکند؛ بنابراین قرار گرفتن در هوای گرم شما را از ویروس مصون نگه نمی­ دارد.        6.دوش گرفتن روزانه و شستشوی بدن با صابون توصیه می شود،ولی دوش گرفتن با آب بسیار داغ شما را از ویروس مصون نگه نمی­دارد و حتی می­تواند به شما آسیب برساند.         7. کرونا، یک بیماری تنفسی بوده و توسط قطرات بزاق موجود در سطوح و محیط پخش می­شود؛ تاکنون مدارکی مبنی بر انتقال این ویروس توسط نیش زدن حشرات گزارش نشده است .               8. افراد با سنین بالاتر و بیماری­های زمینه­ای در مقابل این ویروس حساس­تر هستند. بنابراین نیاز است که این افراد مراقبت­های بهداشتی را با دقت بیشتری انجام دهند.               9. هنوز هیچ دارویی جهت پیشگیری از این بیماری معرفی نشده است. بهترین راه پیشگیری شست و شوی مداوم دست­ها و خودداری از لمس صورت و رعایت فاصله بین افراد می باشد.                10.   اسکنرهای حرارتی موجود در فرودگاه­ها و جاده­ها تنها افرادی را که علائم بیماری در آن­ها ظهور کرده است شناسایی می­کنند. بین 2 تا 15 روز زمان احتیاج است تا افراد مبتلا دچار تب شوند. از جا به جایی بین شهرها خودداری کنید.

7:15:45 AM 1401 / 05 / 21
 
اخبار معاونت غذا و دارو

افزایش تعداد داروهای طرح دارو یاری تحت پوشش بیمه به ۴۵۵ قلم

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز اصفهان؛ معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان با اشاره به اینکه قیمت دارو با نسخه پزشک تغییر نمی‌کند، گفت: طرح دارویار از هفته گذشته در کشور اجرایی شده است و این دارو‌هایی که به پوشش بیمه‌ای اضافه شده در بخش‌هایی نظیر دارو‌های سرماخوردگی و برخی مُسکّن‌ها هستند.


محسن تقی زاده افزود: با اجرای طرح دارویاری، یارانه دارو که تاکنون به بخش تولید اختصاص داده شده بود، از طریق بیمه به مصرف‌کننده اختصاص می‌یابد و در این طرح تغییر قیمت‌های اتفاق افتاده، تنها برای دارو‌های تولید داخل است.


وی گفت: در قالب طرح دارویاری، تهیه دارو با نسخه پزشک به‌هیچ‌عنوان افزایش قیمت ندارد، اما افرادی که بدون نسخه و به‌صورت آزاد اقدام به تهیه دارو کنند، با افزایش هزینه مواجه می‌شوند.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان افزود: در قالب این طرح، یارانه به انتهای زنجیره توزیع دارویی یعنی خود بیمار منتقل شده است.

 

ساعت : 11:9 -  روز  : دو شنبه  - 10 /  5 / 1401 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :31

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :
  نظرات كاربران:


   

جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر