1. واکسن دیگر بیماری­ها در پیشگیری از کرونا تأثیری نداشته و هر بیماری احتیاج به واکسن مخصوص به خودش را دارد.اگر امروزه در بعضی از سایت ها ذکر می شود که واکسنی برای کرونا موثر است مستندات علمی هنوز ندارد .          2. سیر جزو خوراکی­هایی است که دارای برخی خواص ضدمیکروبی هستند و هیچ مطالعه­ای اثر ضدکرونایی سیر را تأیید نکرده است، هر چند که مصرف آن مانند بقیه سبزیجات درحد معمول توصیه می گردد .              3. ویروس کرونا حتی در هوای گرم و مرطوب نیز منتقل میشو؛ بنابراین حتی در این نوع از آب و هوا از شست و شوی مرتب دستان و عدم لمس صورت خود غافل نشوید.         4. آنتی­ بیوتیک­ ها برای عفونت­ های باکتریایی مناسب بوده و جهت پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا مؤثر نیستند. از مصرف خودسرانه آن­ها جداً خودداری کنید.         5. بدن بدون توجه به دمای محیط، دمای خود را در محدوده نرمال حفظ میکند؛ بنابراین قرار گرفتن در هوای گرم شما را از ویروس مصون نگه نمی­ دارد.        6.دوش گرفتن روزانه و شستشوی بدن با صابون توصیه می شود،ولی دوش گرفتن با آب بسیار داغ شما را از ویروس مصون نگه نمی­دارد و حتی می­تواند به شما آسیب برساند.         7. کرونا، یک بیماری تنفسی بوده و توسط قطرات بزاق موجود در سطوح و محیط پخش می­شود؛ تاکنون مدارکی مبنی بر انتقال این ویروس توسط نیش زدن حشرات گزارش نشده است .               8. افراد با سنین بالاتر و بیماری­های زمینه­ای در مقابل این ویروس حساس­تر هستند. بنابراین نیاز است که این افراد مراقبت­های بهداشتی را با دقت بیشتری انجام دهند.               9. هنوز هیچ دارویی جهت پیشگیری از این بیماری معرفی نشده است. بهترین راه پیشگیری شست و شوی مداوم دست­ها و خودداری از لمس صورت و رعایت فاصله بین افراد می باشد.                10.   اسکنرهای حرارتی موجود در فرودگاه­ها و جاده­ها تنها افرادی را که علائم بیماری در آن­ها ظهور کرده است شناسایی می­کنند. بین 2 تا 15 روز زمان احتیاج است تا افراد مبتلا دچار تب شوند. از جا به جایی بین شهرها خودداری کنید.

9:55:38 AM 1401 / 04 / 07
 
اخبار معاونت غذا و دارو

داروهای ممنوعه حج تمتع ۱۴۰۱ اعلام شد

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو با توجه به  اعزام زائران خانه خدا به حج تمتع از ۲۳ خردادماه آغاز ۳۹ هزار و ۶۳۵ نفر از کشورمان به حج تمتع مشرف می‌شوند.

 هر ساله همراه داشتن برخی از داروها برای زائران خانه خدا ممنوع است و در صورتی که زائری برخی داروها را همراه داشته باشد، امکان حضور در عربستان را نخواهد داشت و طرف سعودی مجازات‌هایی را برای افراد متخلف اعمال کرده است.

 ۱۴ دارو به عنوان داروهای ممنوعه حج تمتع در سال  ۱۴۰۱ اعلام شده :

آمپول پتیدین
آمپول مرفین
قرص و شربت متادون
قرص هیدرومرفین
قرص متیل فنیدات هیدروکلراید
قرص و آمپول ترامادول 
شربت اکسپکتورانت کدئین
قرص استامینوفن کدئین
آمپول و قرص دیازپام
آمپول و قرص بوپرنورفین

مرکز پزشکی حج و زیارت به زائران تأکید کرده که داروهای مورد نیاز خود را حداقل برای یک ماه با نسخه پزشک همراه داشته باشند.

 

ساعت : 9:51 -  روز  : سه شنبه  - 17 /  3 / 1401 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :50

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :
  نظرات كاربران:


   

جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر