1. واکسن دیگر بیماری­ها در پیشگیری از کرونا تأثیری نداشته و هر بیماری احتیاج به واکسن مخصوص به خودش را دارد.اگر امروزه در بعضی از سایت ها ذکر می شود که واکسنی برای کرونا موثر است مستندات علمی هنوز ندارد .          2. سیر جزو خوراکی­هایی است که دارای برخی خواص ضدمیکروبی هستند و هیچ مطالعه­ای اثر ضدکرونایی سیر را تأیید نکرده است، هر چند که مصرف آن مانند بقیه سبزیجات درحد معمول توصیه می گردد .              3. ویروس کرونا حتی در هوای گرم و مرطوب نیز منتقل میشو؛ بنابراین حتی در این نوع از آب و هوا از شست و شوی مرتب دستان و عدم لمس صورت خود غافل نشوید.         4. آنتی­ بیوتیک­ ها برای عفونت­ های باکتریایی مناسب بوده و جهت پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا مؤثر نیستند. از مصرف خودسرانه آن­ها جداً خودداری کنید.         5. بدن بدون توجه به دمای محیط، دمای خود را در محدوده نرمال حفظ میکند؛ بنابراین قرار گرفتن در هوای گرم شما را از ویروس مصون نگه نمی­ دارد.        6.دوش گرفتن روزانه و شستشوی بدن با صابون توصیه می شود،ولی دوش گرفتن با آب بسیار داغ شما را از ویروس مصون نگه نمی­دارد و حتی می­تواند به شما آسیب برساند.         7. کرونا، یک بیماری تنفسی بوده و توسط قطرات بزاق موجود در سطوح و محیط پخش می­شود؛ تاکنون مدارکی مبنی بر انتقال این ویروس توسط نیش زدن حشرات گزارش نشده است .               8. افراد با سنین بالاتر و بیماری­های زمینه­ای در مقابل این ویروس حساس­تر هستند. بنابراین نیاز است که این افراد مراقبت­های بهداشتی را با دقت بیشتری انجام دهند.               9. هنوز هیچ دارویی جهت پیشگیری از این بیماری معرفی نشده است. بهترین راه پیشگیری شست و شوی مداوم دست­ها و خودداری از لمس صورت و رعایت فاصله بین افراد می باشد.                10.   اسکنرهای حرارتی موجود در فرودگاه­ها و جاده­ها تنها افرادی را که علائم بیماری در آن­ها ظهور کرده است شناسایی می­کنند. بین 2 تا 15 روز زمان احتیاج است تا افراد مبتلا دچار تب شوند. از جا به جایی بین شهرها خودداری کنید.

12:26:17 PM 1400 / 02 / 28
 
اخبار معاونت غذا و دارو

ژل و خمیرهای بازی غیرمجاز تهدیدی برای سلامت کودکان و نوجوانان

دکتر نوشین محمدحسینی در گفت و گو با ایفدانا اظهار کرد: درخواست  صدور مجوز تولید ژل و خمیربازی باید توسط اداره کل امور فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذاودارو و معاونت های غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، طبق ضوابط و مقررات بهداشتی موجود بررسی و در صورت تائید فرآورده، مجوز بهداشتی آن صادر می شود.

وی افزود: فرآورده‌هایی که فاقد شناسه و مجوزهای لازم از سازمان غذا و دارو باشند به عنوان فرآورده های غیر مجاز تلقی می شوند که اغلب مصرف کنندگان فراورده های غیر مجاز اکثرا در رده سنی آسیب پذیر کودکان و نوجوانان هستند و احتمال بروز عوارض جبران ناپذیر به دنبال مصرف این فرآورده ها وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از مصرف فرآورده هایی غیرمجاز باید مردم قبل از خرید اینگونه فراورده ها به پروانه ساخت و لوگوی سازمان غذا و دارو و شناسه درج شده توجه داشته و از اصالت آن مطمئن شوند.

ساعت : 10:19 -  روز  : سه شنبه  - 31 /  1 / 1400 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :58

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :
  نظرات كاربران:


   

جشنواره پرتال
Error for portal93