1. واکسن دیگر بیماری­ها در پیشگیری از کرونا تأثیری نداشته و هر بیماری احتیاج به واکسن مخصوص به خودش را دارد.اگر امروزه در بعضی از سایت ها ذکر می شود که واکسنی برای کرونا موثر است مستندات علمی هنوز ندارد .          2. سیر جزو خوراکی­هایی است که دارای برخی خواص ضدمیکروبی هستند و هیچ مطالعه­ای اثر ضدکرونایی سیر را تأیید نکرده است، هر چند که مصرف آن مانند بقیه سبزیجات درحد معمول توصیه می گردد .              3. ویروس کرونا حتی در هوای گرم و مرطوب نیز منتقل میشو؛ بنابراین حتی در این نوع از آب و هوا از شست و شوی مرتب دستان و عدم لمس صورت خود غافل نشوید.         4. آنتی­ بیوتیک­ ها برای عفونت­ های باکتریایی مناسب بوده و جهت پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا مؤثر نیستند. از مصرف خودسرانه آن­ها جداً خودداری کنید.         5. بدن بدون توجه به دمای محیط، دمای خود را در محدوده نرمال حفظ میکند؛ بنابراین قرار گرفتن در هوای گرم شما را از ویروس مصون نگه نمی­ دارد.        6.دوش گرفتن روزانه و شستشوی بدن با صابون توصیه می شود،ولی دوش گرفتن با آب بسیار داغ شما را از ویروس مصون نگه نمی­دارد و حتی می­تواند به شما آسیب برساند.         7. کرونا، یک بیماری تنفسی بوده و توسط قطرات بزاق موجود در سطوح و محیط پخش می­شود؛ تاکنون مدارکی مبنی بر انتقال این ویروس توسط نیش زدن حشرات گزارش نشده است .               8. افراد با سنین بالاتر و بیماری­های زمینه­ای در مقابل این ویروس حساس­تر هستند. بنابراین نیاز است که این افراد مراقبت­های بهداشتی را با دقت بیشتری انجام دهند.               9. هنوز هیچ دارویی جهت پیشگیری از این بیماری معرفی نشده است. بهترین راه پیشگیری شست و شوی مداوم دست­ها و خودداری از لمس صورت و رعایت فاصله بین افراد می باشد.                10.   اسکنرهای حرارتی موجود در فرودگاه­ها و جاده­ها تنها افرادی را که علائم بیماری در آن­ها ظهور کرده است شناسایی می­کنند. بین 2 تا 15 روز زمان احتیاج است تا افراد مبتلا دچار تب شوند. از جا به جایی بین شهرها خودداری کنید.

9:21:02 AM 1399 / 12 / 09
 
اخبار معاونت غذا و دارو

پیام تبریک معاونت غذا ودارو به مناسبت روز زن و مقام مادر

 به گزارش روابط عمومی در پیام دکتر محسن تقی زاده معاون غذا و دارو آمده است :

انقلاب اسلامی به عنوان احیاگر ارزش های اسلامی بستر کمال زن را فراهم نمود و  حضور فعال و افتخار آفرینی در عرصه های گوناگون سیاسی، اجتماعی و فرهنگی را به دنبال داشته و همواره زندگی درخشان بانوی بزرگوار دخت مکرم نبی گرامی اسلام حضرت فاطمه زهرا(س) ، الگویی برای همه‌ انسان‌ها به ‌ویژه زنان مسلمان است.

اینجانب  ولادت حضرت فاطمه زهرا(س)، سرور بانوان جهان,  کوثر قرآن, همتای امیرمؤمنان و الگو بی بدیل تمام جهانیان, حضرت فاطمه زهرا (س) و هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر را به تمامی همکاران تبریک و از درگاه ایزد منان برای مادران و بانوان شریف، تندرستی و شادکامی و توفیق خدمت بیشتر به این عزیزان رامسألت می نمایم.

 

ساعت : 14:22 -  روز  : چهار شنبه  - 15 /  11 / 1399 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :45

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :
  نظرات كاربران:


   

جشنواره پرتال
Error for portal93