1. واکسن دیگر بیماری­ها در پیشگیری از کرونا تأثیری نداشته و هر بیماری احتیاج به واکسن مخصوص به خودش را دارد.اگر امروزه در بعضی از سایت ها ذکر می شود که واکسنی برای کرونا موثر است مستندات علمی هنوز ندارد .          2. سیر جزو خوراکی­هایی است که دارای برخی خواص ضدمیکروبی هستند و هیچ مطالعه­ای اثر ضدکرونایی سیر را تأیید نکرده است، هر چند که مصرف آن مانند بقیه سبزیجات درحد معمول توصیه می گردد .              3. ویروس کرونا حتی در هوای گرم و مرطوب نیز منتقل میشو؛ بنابراین حتی در این نوع از آب و هوا از شست و شوی مرتب دستان و عدم لمس صورت خود غافل نشوید.         4. آنتی­ بیوتیک­ ها برای عفونت­ های باکتریایی مناسب بوده و جهت پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا مؤثر نیستند. از مصرف خودسرانه آن­ها جداً خودداری کنید.         5. بدن بدون توجه به دمای محیط، دمای خود را در محدوده نرمال حفظ میکند؛ بنابراین قرار گرفتن در هوای گرم شما را از ویروس مصون نگه نمی­ دارد.        6.دوش گرفتن روزانه و شستشوی بدن با صابون توصیه می شود،ولی دوش گرفتن با آب بسیار داغ شما را از ویروس مصون نگه نمی­دارد و حتی می­تواند به شما آسیب برساند.         7. کرونا، یک بیماری تنفسی بوده و توسط قطرات بزاق موجود در سطوح و محیط پخش می­شود؛ تاکنون مدارکی مبنی بر انتقال این ویروس توسط نیش زدن حشرات گزارش نشده است .               8. افراد با سنین بالاتر و بیماری­های زمینه­ای در مقابل این ویروس حساس­تر هستند. بنابراین نیاز است که این افراد مراقبت­های بهداشتی را با دقت بیشتری انجام دهند.               9. هنوز هیچ دارویی جهت پیشگیری از این بیماری معرفی نشده است. بهترین راه پیشگیری شست و شوی مداوم دست­ها و خودداری از لمس صورت و رعایت فاصله بین افراد می باشد.                10.   اسکنرهای حرارتی موجود در فرودگاه­ها و جاده­ها تنها افرادی را که علائم بیماری در آن­ها ظهور کرده است شناسایی می­کنند. بین 2 تا 15 روز زمان احتیاج است تا افراد مبتلا دچار تب شوند. از جا به جایی بین شهرها خودداری کنید.

10:04:47 AM 1399 / 10 / 29
 
اخبار معاونت غذا و دارو

رییس جمهور در جلسه هیات دولت:

نگرانی برای تولید واکسن داخلی کرونا و تهیه واکسن خارجی نداریم

  رییس جمهور گفت: در زمینه کرونا هیچ نگرانی از بابت تولید واکسن داخلی و تهیه واکسن مورد اطمینان خارجی نداریم و پا به پای دنیا و حتی بهتر از برخی کشورها در مقابله با این ویروس پیش رفته ایم.

 

به گزارش وبدا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت با تبریک ولادت حضرت عیسی پیامبر صلح، دوستی و مهربانی به همه بشریت، گفت: بخش بزرگی از اخلاقی که امروز در جوامع انسانی مشاهده می کنیم، مدیون پیامبران الهی از جمله حضرت عیسی مسیح است و خوشحالیم از اینکه هنوز آثار آن پیامبر بزرگ در اذهان و زندگی بخش بزرگی از جامعه بشریت تاثیر گذار است.

 

رییس جمهور تصریح کرد: امروز برغم فشارهایی که از ناحیه تحریم و جنگ اقتصادی دشمن و همچنین آثار و تبعات ناشی از شیوع ویروس کرونا داشتیم، در سایه ایثار، فداکاری و مقاومت مردم و خادمان مردم در دولت و قوای دیگر، حرکت های بسیار خوبی را در بهبود اقتصاد کشور شاهد هستیم و رشد اقتصادی کشور ادامه خواهد داشت.

 

رییس جمهور با اشاره به جلسه روز گذشته با رییس مجلس، رییس کمیسیون تلفیق بودجه و همچنین برخی از اعضای این کمیسیون و وزرای دولت درخصوص بودجه ۱۴۰۰، افزود:  با مباحث مطرح شده در این جلسه نظرات به هم نزدیک شد و به جمع بندی خوبی رسیدیم  و امیدواریم با تصویب بودجه در کمیسیون تلفیق و مجلس ، در زمان مناسب آن را دریافت کنیم.

 

دکتر روحانی با بیان اینکه لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ پیام های بسیار مهمی برای اقتصاد کشور در سال آینده دارد، افزود: سال آینده با امسال و سال های قبل از لحاظ سیاسی و اقتصادی متفاوت خواهد بود.

 

رییس جمهور با بیان  اینکه برغم همه مشکلات ناشی از جنگ اقتصادی و شیوع ویروس کرونا، با تلاش های انجام شده، رشد اقتصادی کشور در ۶ ماهه اول سال جاری مثبت بوده است، گفت: اولین آثار مهار تورم را در آذرماه شاهد هستیم و در مسیر مهار شتاب تورم خواهیم بود.

 

دکتر روحانی تحرک پیدا کردن ۱۱۷۰ واحد صنعتی غیر فعال کشور در ۹ ماهه گذشته را نشانه تحول در بخش صنعت کشور عنوان کرد و افزود: امیدواریم این رقم تا پایان سال به فعال شدن ۱۶۰۰ واحد صنعتی برسد.

 

رییس جمهور در ادامه به تحرک در صنعت نفت اشاره کرد و افزود: رقم تولید و صادرات نفت با  توجه به شرایط سال آینده در بودجه ۱۴۰۰ پیش بینی شده و تحرک بزرگی در زمینه رشد اقتصادی کشور بوجود خواهد آورد.

 

دکتر روحانی توجه به ارزش پول ملی را از دیگر ویژگی های لایحه بودجه سال آینده عنوان کرد و افزود: ارزش پول ملی در لایحه بودجه مد نظر بوده تا در اقتصاد ثبات بیشتری را شاهد باشیم و بتوانیم با چابک سازی دولت و واگذاری سهام دولتی و توسعه بازار سرمایه به اقتصاد کشور رونق بیشتری ببخشیم.

 

رییس جمهور دربخش دیگری از سخنان خود به اقدامات انجام شده در زمینه مقابله با ویروس کرونا اشاره کرد و افزود: در این زمینه هیچ نگرانی از بابت تولید واکسن داخلی و تهیه واکسن مورد اطمینان خارجی نداریم  و پا به پای دنیا و حتی بهتر از برخی کشورها در مقابله با این ویروس پیش رفته ایم.

 

دکتر روحانی با بیان اینکه مردم نگرانی از بابت واکسن کرونا نداشته باشند، تاکید کرد: بانک مرکزی و وزارت بهداشت ودرمان همه تلاش خود را بکار گرفته و برنامه ریزی های لازم را انجام داده اند تا واکسن مورد اطمینان خارجی در اختیار مردم قرار گیرد و در داخل هم برای تولید واکسن اقدامات در حال انجام است.

 

رییس جمهور توسعه و تقویت بخش سلامت کشور را از اهداف مهم دولت از آغاز فعالیت خود عنوان کرد و افزود:  در ۷ سال گذشته توان بهداشتی کشور از جمله تخت های بیمارستانی و ای سی یو، نسبت به گذشته دو برابر شده  و توانمندی سلامت ما در این دولت ۲ برابر کل تاریخ کشور بوده است.

 

دکتر روحانی رسیدگی و توجه به وضعیت معیشت مردم را یکی دیگر از اهداف و برنامه های مهم دولت عنوان کرد و افزود: برغم همه مشکلات، دولت در ۹ ماه گذشته برای یاری رساندن به آسیب دیدگان از کرونا با تمام توان خود به صحنه آمده است.

 

رییس جمهور به پرداخت ۱۰۰هزار میلیارد تومان به عنوان کمک های معیشتی و تسهیلات به آسیب دیدگان از کرونا اشاره کرد و افزود: از ماه گذشته حمایت معیشتی جدیدی برای آسیب دیدگان و نیازمندان در نظر گرفته شد که براساس آن حدود ۳۵ میلیون نفر تا پایان سال ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار تومان کمک نقدی دریافت می کنند.

 

دکتر روحانی کاهش آثار جنگ اقتصادی و پایان بخشیدن به تحریم های ظالمانه را از دیگر اهداف مهم دولت برشمرد و افزود: هر روز که موفق شویم تحریم را بشکنیم، صهیونیسم، ارتجاع منطقه و تندروها را شکست داده ایم و هر روز که زودتر پشت صهیونیسم را به خاک بمالیم شادمان تریم.

 

رییس جمهور با بیان اینکه فشار تحریم بر روی دوش مردم است و سختی را مردم تحمل می کنند، گفت: کسانی که برای این کار عجله ندارند، شاید وضعشان خوب است و بعضی ها که اصرار دارند آمریکا را تطهیر و تهذیب کنند، خوشان می دانند.

 

دکتر روحانی ادامه داد: دو فرد مجنون در تاریخ داشتیم که هر دو جنگ را به مردم ایران تحمیل کردند، یکی صدام که جنگ نظامی و دیگری ترامپ که جنگ اقتصادی را به ما تحمیل کردند، ما در جنک تحمیلی با اتحاد، اتفاق و یکصدایی دشمن را شکست دادیم و روز به دار آویخته شدن صدام مجنون روز پیروزی مردم ایران بود، با مقاومت مردم ایران در برابر تحریم ها، سرنوشت ترامپ هم بهتر از صدام نخواهد بود.

 

رییس جمهور با بیان اینکه هدف از تحریم و جنگ اقتصادی به زانو درآوردن مردم ایران و نابودی نظام اسلامی بود، افزود: همانطوری که رهبر معظم انقلاب فرمودند، مهم این است که نگذاشتیم جنگ اقتصادی به هدف خود برسد و حضور پرتلاش مردم در تولید، رونق و مثبت شدن رشد اقتصادی کشور، به معنی شکست تحریم است.

 

دکتر روحانی همچنین توجه به رونق و جهش تولید را از برنامه های مهم دولت تا روز آخر فعالیت خود عنوان کرد و افزود: خوشبختانه با تلاش های انجام شده سرمایه ها در مسیر تولید و رشد اقتصادی قرار گرفته و روابط با همسایگان و کشورهای دنیا رو به توسعه است.

 

رییس جمهور دربخش دیگری از سخنان خود به موضوع جنگ قره باغ بین کشورهای آذربایجان و ارمنستان اشاره کرد و افزود: با آزاد شدن مرزهای آذربایجان امروز شاهد تحرکات اقتصادی خوبی با این کشور همسایه  هستیم و تکمیل سد خداآفرین  می تواند ۱۲۰ هزار هکتار اراضی ما را مشروب کند.

 

دکتر روحانی با اشاره به اتصال راه آهن ایران و افغانستان و فعال شدن مرز ریمدان با پاکستان طی روزهای گذشته، اظهار داشت: در شرق، غرب، جنوب و شمال کشور شاهد رونق تجارت و همکاری های اقتصادی خوبی با همسایگان هستیم که به رشد اقتصادی کشور کمک خواهد کرد.

 

رییس جمهور مبارزه با فساد و شفافیت را از دیگر موضوعات مهم مورد توجه دولت عنوان کرد و افزود: کاری که دولت با توسعه فضای مجازی و دولت الکترونیک در زمینه مبارزه با فساد و شفافیت انجام داده با دولت های گذشته قابل مقایسه نیست.

 

دکتر روحانی اظهار داشت: امروز فضای مجازی مناسب برای کسب و کار و اطلاعات در اختیار مردم قرار گرفته، همه فعالیت های اقتصادی اعم از خدمات و اطلاعات از طریق دولت الکترونیک در اختیار عموم است و لایحه بودجه سالانه کشور به صورت شفاف در اختیار همه مردم قرار دارد تا درمورد آن نظر بدهند و آن را نقد کنند که این بی سابقه است.

 

رییس جمهور با تاکید بر اینکه شفافیت و مبارزه با فساد یعنی اینکه همه بدانند و بتوانند نقد کنند، گفت: تلاش دولت این است که تا پایان فعالیت خود دولت الکترونیک در بخش های مختلف رشد یابد و راه اندازی سامانه تجارت تحول بزرگی در حوزه تولید، توزیع و مصرف کالا و خدمات است که در این دولت انجام شده است.

 

دکتر روحانی در همین زمینه به لوایج چهارگانه ارائه شده از سوی دولت در زمینه مبارزه با فساد اشاره کرد و با بیان اینکه دستور رهبری در این زمینه تعیین تکلیف این لوایح راهگشاست ، گفت: این لوایح بهترین راه مبارزه با فساد است ، البته ممکن است برخی خوششان نیاید.

 

 

رییس جمهور ادغام بانک های نیروهای مسلح و تعطیل کردن موسسات اعتباری غیر مجاز را از دیگر اقدامات مهم دولت عنوان کرد و افزود: این دولت موسسات اعتباری غیرمجاز به عنوان دکان های فساد را تعطیل کرد و البته هزینه زیادی هم در این راه دادیم

ساعت : 12:4 -  روز  : دو شنبه  - 8 /  10 / 1399 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :32

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :
  نظرات كاربران:


   

جشنواره پرتال
Error for portal93