1. واکسن دیگر بیماری­ها در پیشگیری از کرونا تأثیری نداشته و هر بیماری احتیاج به واکسن مخصوص به خودش را دارد.اگر امروزه در بعضی از سایت ها ذکر می شود که واکسنی برای کرونا موثر است مستندات علمی هنوز ندارد .          2. سیر جزو خوراکی­هایی است که دارای برخی خواص ضدمیکروبی هستند و هیچ مطالعه­ای اثر ضدکرونایی سیر را تأیید نکرده است، هر چند که مصرف آن مانند بقیه سبزیجات درحد معمول توصیه می گردد .              3. ویروس کرونا حتی در هوای گرم و مرطوب نیز منتقل میشو؛ بنابراین حتی در این نوع از آب و هوا از شست و شوی مرتب دستان و عدم لمس صورت خود غافل نشوید.         4. آنتی­ بیوتیک­ ها برای عفونت­ های باکتریایی مناسب بوده و جهت پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا مؤثر نیستند. از مصرف خودسرانه آن­ها جداً خودداری کنید.         5. بدن بدون توجه به دمای محیط، دمای خود را در محدوده نرمال حفظ میکند؛ بنابراین قرار گرفتن در هوای گرم شما را از ویروس مصون نگه نمی­ دارد.        6.دوش گرفتن روزانه و شستشوی بدن با صابون توصیه می شود،ولی دوش گرفتن با آب بسیار داغ شما را از ویروس مصون نگه نمی­دارد و حتی می­تواند به شما آسیب برساند.         7. کرونا، یک بیماری تنفسی بوده و توسط قطرات بزاق موجود در سطوح و محیط پخش می­شود؛ تاکنون مدارکی مبنی بر انتقال این ویروس توسط نیش زدن حشرات گزارش نشده است .               8. افراد با سنین بالاتر و بیماری­های زمینه­ای در مقابل این ویروس حساس­تر هستند. بنابراین نیاز است که این افراد مراقبت­های بهداشتی را با دقت بیشتری انجام دهند.               9. هنوز هیچ دارویی جهت پیشگیری از این بیماری معرفی نشده است. بهترین راه پیشگیری شست و شوی مداوم دست­ها و خودداری از لمس صورت و رعایت فاصله بین افراد می باشد.                10.   اسکنرهای حرارتی موجود در فرودگاه­ها و جاده­ها تنها افرادی را که علائم بیماری در آن­ها ظهور کرده است شناسایی می­کنند. بین 2 تا 15 روز زمان احتیاج است تا افراد مبتلا دچار تب شوند. از جا به جایی بین شهرها خودداری کنید.

11:54:13 AM 1399 / 10 / 29
 
اخبار معاونت غذا و دارو

به مناسبت هفته جهانی آنتی بیوتیک ها عنوان شد:

به مناسبت هفته جهانی آنتی بیوتیک ها عنوان شد:

مدیر تحقیق و توسعه معاونت غذا و دارو دانشگاه گفت: مصرف نادرست آنتی یبوتیک ها خطری برای سلامت شخصی و عمومی است.

 

 

 

به گزارش وب دا، دکتر محمد حسین خیاط کاشانی، به مناسبت هفته جهانی آگاه سازی آنتی بیوتیک ها افزود: آنتی بیوتیک ها داروهای قدرتمندی هستند که با عفونت های باکتریایی مبارزه می کنند و با استفاده صحیح از آنها می توانید جان خود را نجات دهید.

وی تصریح کرد: آنها یا باکتری را می کشند یا از تکثیر آنها جلوگیری می‌کنند. سیستم دفاعی بدن شما معمولاً می تواند جلوی رشد آنها را بگیرد.

دکتر خیاط ادامه داد: آنتی بیوتیک ها در درمان عفونت های ناشی از ویروس ها مانند سرماخوردگی و آنفولانزا، بیشتر سرفه ها و برونشیت و گلودرد (مگر اینکه ناشی از استرپتوکوک باشد) تاثیری ندارند.

وی، به استفاده نادرست از آنتی‌بیوتیک‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: استفاده از آنتی بیوتیک ها در هنگام عدم نیاز به آنها یا عدم استفاده صحیح از آنها می‌تواند به مقاومت آنتی بیوتیکی منجر شود.

مدیر تحقیق و توسعه معاونت غذا و دارو دانشگاه، با بیان اینکه مقاومت آنتی بیوتیکی یک مشکل شایع است و هنگامی رخ می‌دهد که ساختار باکتری ها تغییر می کند، ادامه داد: این امر باعث می شود که دارو برای مقابله با باکتری تاثیر خود را از دست بدهد و این اتفاق زمانی می افتد که باکتری ها به طور مکرر در معرض همان دارو قرار بگیرند.

وی، با اشاره به اینکه این موضوع ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که باکتری در بدن شما باقی مانده، یادآور شد: این باکتری های باقی مانده تکثیر می شوند و قوی تر می شوند و زمانیکه به یک بیماری عفونی مبتلا شوید با آنتی بیوتیک قابل درمان نیست و یا ممکن است مجبور شوید داروهای مختلفی مثل آنتی بیوتیک های تزریقی را استفاده کرده و یا در بیمارستان بستری شوید.

دکتر خیاط کاشانی تصریح کرد:  اعضای خانواده و افراد دیگری که با فرد در تماس هستند نیز در معرض عفونت قرار می گیرند و این افراد هم ممکن است دچار عفونت هایی شوند که درمان آن دشوار است.

وی  یاداور شد: بسیاری از عفونت ها در اثر ویروس ایجاد می‌شوند و آنتی بیوتیک ها نمی توانند ویروس ها را درمان کنند. هنگامی که با تجویز پزشک آنتی بیوتیک مصرف می کنید دستور مصرف آنها را با دقت رعایت کنید. مهم است که  دوره مصرف دارو را تمام کنید، حتی اگر احساس بهبودی داشته باشید.

مدیر تحقیق و توسعه معاونت غذا و دارو دانشگاه افزود: اگر درمان را زودتر از موعد مقرر متوقف کنید،  ممکن است  برخی از باکتری ها زنده بمانند و دوباره شما را آلوده کنند. از نگهداری آنتی‌بیوتیک‌ها در منزل و یا توصیه به استفاده از آنتی‌بیوتیک تجویز شده برای دیگران خودداری کنید.

ساعت : 8:32 -  روز  : یکشنبه  - 2 /  9 / 1399 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :79

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :
  نظرات كاربران:


   

جشنواره پرتال
Error for portal93