1. واکسن دیگر بیماری­ها در پیشگیری از کرونا تأثیری نداشته و هر بیماری احتیاج به واکسن مخصوص به خودش را دارد.اگر امروزه در بعضی از سایت ها ذکر می شود که واکسنی برای کرونا موثر است مستندات علمی هنوز ندارد .          2. سیر جزو خوراکی­هایی است که دارای برخی خواص ضدمیکروبی هستند و هیچ مطالعه­ای اثر ضدکرونایی سیر را تأیید نکرده است، هر چند که مصرف آن مانند بقیه سبزیجات درحد معمول توصیه می گردد .              3. ویروس کرونا حتی در هوای گرم و مرطوب نیز منتقل میشو؛ بنابراین حتی در این نوع از آب و هوا از شست و شوی مرتب دستان و عدم لمس صورت خود غافل نشوید.         4. آنتی­ بیوتیک­ ها برای عفونت­ های باکتریایی مناسب بوده و جهت پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا مؤثر نیستند. از مصرف خودسرانه آن­ها جداً خودداری کنید.         5. بدن بدون توجه به دمای محیط، دمای خود را در محدوده نرمال حفظ میکند؛ بنابراین قرار گرفتن در هوای گرم شما را از ویروس مصون نگه نمی­ دارد.        6.دوش گرفتن روزانه و شستشوی بدن با صابون توصیه می شود،ولی دوش گرفتن با آب بسیار داغ شما را از ویروس مصون نگه نمی­دارد و حتی می­تواند به شما آسیب برساند.         7. کرونا، یک بیماری تنفسی بوده و توسط قطرات بزاق موجود در سطوح و محیط پخش می­شود؛ تاکنون مدارکی مبنی بر انتقال این ویروس توسط نیش زدن حشرات گزارش نشده است .               8. افراد با سنین بالاتر و بیماری­های زمینه­ای در مقابل این ویروس حساس­تر هستند. بنابراین نیاز است که این افراد مراقبت­های بهداشتی را با دقت بیشتری انجام دهند.               9. هنوز هیچ دارویی جهت پیشگیری از این بیماری معرفی نشده است. بهترین راه پیشگیری شست و شوی مداوم دست­ها و خودداری از لمس صورت و رعایت فاصله بین افراد می باشد.                10.   اسکنرهای حرارتی موجود در فرودگاه­ها و جاده­ها تنها افرادی را که علائم بیماری در آن­ها ظهور کرده است شناسایی می­کنند. بین 2 تا 15 روز زمان احتیاج است تا افراد مبتلا دچار تب شوند. از جا به جایی بین شهرها خودداری کنید.

12:53:41 PM 1400 / 02 / 28
 
اخبار معاونت غذا و دارو

برگزاری آزمون آنلاین " آشنایی با ویروس کرونا " جهت مسئولین فنی کارخانجات و کارگاه های مواد غذایی، آشامیدنی ، آرایشی و بهداشتی

آزمون آنلاین "آشنایی با ویروس کرونا " جهت مسئولین فنی کارخانجات و کارگاه های مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی مورخ 99/9/5 برگزار می گردد .

جهت ثبت نام حداکثر تا پایان ساعت اداری یک شنبه 99/9/2 با شماره 09131636183 تماس حاصل فرمائید.

لازم به ذکر است آزمون مذکور دارای 20 ساعت آموزش می باشد.

 

جهت شرکت در آزمون به نکات زیر دقت کنید :

  • توجه داشته باشید زمان ورود به آزمون از ساعت 13 فقط به مدت 5 دقیقه می باشد.
  • آزمون دارای 30 سوال و زمان پاسخگویی به سوالات 20 دقیقه می باشد.
  • نمره نهایی آزمون 100 می باشد و نمره منفی ندارد.
  • در هر صفحه 3 سوال نمایش داده می شود که غیر قابل برگشت می باشد.
  • جهت ورود به آزمون از طریق لینک faradid.kaums.ac.ir اقدام نموده و پس از وارد نمودن شماره تلفن همراه و دریافت رمز ورود در آزمون شرکت نمائید .

 

 

ساعت : 12:0 -  روز  : شنبه  - 1 /  9 / 1399 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :534

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :
  نظرات كاربران:


   

جشنواره پرتال
Error for portal93