1. واکسن دیگر بیماری­ها در پیشگیری از کرونا تأثیری نداشته و هر بیماری احتیاج به واکسن مخصوص به خودش را دارد.اگر امروزه در بعضی از سایت ها ذکر می شود که واکسنی برای کرونا موثر است مستندات علمی هنوز ندارد .          2. سیر جزو خوراکی­هایی است که دارای برخی خواص ضدمیکروبی هستند و هیچ مطالعه­ای اثر ضدکرونایی سیر را تأیید نکرده است، هر چند که مصرف آن مانند بقیه سبزیجات درحد معمول توصیه می گردد .              3. ویروس کرونا حتی در هوای گرم و مرطوب نیز منتقل میشو؛ بنابراین حتی در این نوع از آب و هوا از شست و شوی مرتب دستان و عدم لمس صورت خود غافل نشوید.         4. آنتی­ بیوتیک­ ها برای عفونت­ های باکتریایی مناسب بوده و جهت پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا مؤثر نیستند. از مصرف خودسرانه آن­ها جداً خودداری کنید.         5. بدن بدون توجه به دمای محیط، دمای خود را در محدوده نرمال حفظ میکند؛ بنابراین قرار گرفتن در هوای گرم شما را از ویروس مصون نگه نمی­ دارد.        6.دوش گرفتن روزانه و شستشوی بدن با صابون توصیه می شود،ولی دوش گرفتن با آب بسیار داغ شما را از ویروس مصون نگه نمی­دارد و حتی می­تواند به شما آسیب برساند.         7. کرونا، یک بیماری تنفسی بوده و توسط قطرات بزاق موجود در سطوح و محیط پخش می­شود؛ تاکنون مدارکی مبنی بر انتقال این ویروس توسط نیش زدن حشرات گزارش نشده است .               8. افراد با سنین بالاتر و بیماری­های زمینه­ای در مقابل این ویروس حساس­تر هستند. بنابراین نیاز است که این افراد مراقبت­های بهداشتی را با دقت بیشتری انجام دهند.               9. هنوز هیچ دارویی جهت پیشگیری از این بیماری معرفی نشده است. بهترین راه پیشگیری شست و شوی مداوم دست­ها و خودداری از لمس صورت و رعایت فاصله بین افراد می باشد.                10.   اسکنرهای حرارتی موجود در فرودگاه­ها و جاده­ها تنها افرادی را که علائم بیماری در آن­ها ظهور کرده است شناسایی می­کنند. بین 2 تا 15 روز زمان احتیاج است تا افراد مبتلا دچار تب شوند. از جا به جایی بین شهرها خودداری کنید.

2:35:17 AM 1400 / 05 / 09
 
اخبار معاونت غذا و دارو

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کاشان:

فریب فروش واکسن آنفولانزا را نخورید/ شناسایی افرادسودجو جهت فروش واکسن آنفولانزا

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کاشان اظهار داشت: فریب فروش واکسن آنفولانزا را نخورید.

به گزارش وب دا، دکتر محسن تقی زاده، با اشاره به اینکه هنوز واکسن آنفولانزا در کل کشور توزیع نشده است، گفت: سودجویان ممکن است واکسن تقلبی و یا تاریخ گذشته را به عنوان واکسن انفولانزا به شهروندان بفروشند که نه تنها ایمنی نمی دهد بلکه دارای عوارض جبران ناپذیر است.

وی، از مردم خواهش کرد تا اطلاع ثانوی برای پیگیری دریافت واکسن آنفولانزا از مراجعه حضوری به کلیه مراکزدرمانی و داروخانه ها خودداری کنند و در صورت مشاهده فروش واکسن آنفولانزا با معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کاشان به شماره 55473025  یا سامانه 190 تماس بگیرند.

دکتر تقی زاده، همچنین از شناسایی فردسودجو جهت فروش واکسن آنفولانزا خبر داد و گفت: این دانشگاه در حال پیگیری مورد مذکور می باشد.

دکتر تقی زاده در پایان خاطر نشان کرد: در صورت توزیع واکسن آنفولانزا از طریق تمامی رسانه ها اطلاع رسانی گسترده صورت خواهد گرفت.

ساعت : 10:29 -  روز  : چهار شنبه  - 2 /  7 / 1399 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :277

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :
  نظرات كاربران:


   

جشنواره پرتال
Error for portal93