1. واکسن دیگر بیماری­ها در پیشگیری از کرونا تأثیری نداشته و هر بیماری احتیاج به واکسن مخصوص به خودش را دارد.اگر امروزه در بعضی از سایت ها ذکر می شود که واکسنی برای کرونا موثر است مستندات علمی هنوز ندارد .          2. سیر جزو خوراکی­هایی است که دارای برخی خواص ضدمیکروبی هستند و هیچ مطالعه­ای اثر ضدکرونایی سیر را تأیید نکرده است، هر چند که مصرف آن مانند بقیه سبزیجات درحد معمول توصیه می گردد .              3. ویروس کرونا حتی در هوای گرم و مرطوب نیز منتقل میشو؛ بنابراین حتی در این نوع از آب و هوا از شست و شوی مرتب دستان و عدم لمس صورت خود غافل نشوید.         4. آنتی­ بیوتیک­ ها برای عفونت­ های باکتریایی مناسب بوده و جهت پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا مؤثر نیستند. از مصرف خودسرانه آن­ها جداً خودداری کنید.         5. بدن بدون توجه به دمای محیط، دمای خود را در محدوده نرمال حفظ میکند؛ بنابراین قرار گرفتن در هوای گرم شما را از ویروس مصون نگه نمی­ دارد.        6.دوش گرفتن روزانه و شستشوی بدن با صابون توصیه می شود،ولی دوش گرفتن با آب بسیار داغ شما را از ویروس مصون نگه نمی­دارد و حتی می­تواند به شما آسیب برساند.         7. کرونا، یک بیماری تنفسی بوده و توسط قطرات بزاق موجود در سطوح و محیط پخش می­شود؛ تاکنون مدارکی مبنی بر انتقال این ویروس توسط نیش زدن حشرات گزارش نشده است .               8. افراد با سنین بالاتر و بیماری­های زمینه­ای در مقابل این ویروس حساس­تر هستند. بنابراین نیاز است که این افراد مراقبت­های بهداشتی را با دقت بیشتری انجام دهند.               9. هنوز هیچ دارویی جهت پیشگیری از این بیماری معرفی نشده است. بهترین راه پیشگیری شست و شوی مداوم دست­ها و خودداری از لمس صورت و رعایت فاصله بین افراد می باشد.                10.   اسکنرهای حرارتی موجود در فرودگاه­ها و جاده­ها تنها افرادی را که علائم بیماری در آن­ها ظهور کرده است شناسایی می­کنند. بین 2 تا 15 روز زمان احتیاج است تا افراد مبتلا دچار تب شوند. از جا به جایی بین شهرها خودداری کنید.

2:37:41 AM 1400 / 05 / 09
 
اخبار معاونت غذا و دارو

استعلام بهاء خرید ملزومات پزشکی

تمدید شد

استعلام بهاء خرید ملزومات پزشکی

 

معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کاشان در نظر دارد نسبت به خرید ملزومات پزشکی با شرایط ذیل از شرکت های ملزومات پزشکی از طریق استعلام بها اقدام نماید .

مقتضی است ضمن مطالعه دقیق اسناد واگذاری، پیشنهاد قیمت خود را به همراه سایر مدارک درخواستی طبق فرمت پیوست تکمیل نموده و مطابق با شرایط ذیل در پاکت در بسته و ممهور به مهر شرکت حداکثر تا پایان وقت اداری روز چهار شنبه مورخ 99/06/19به آدرس کاشان _ خیابان طالقانی _ محراب 26_ معاونت غذا و دارو _ واحد حراست   کد پستی 77863 87166    ارسال نمایید.

 

*لازم به ذکر است عدم رعایت هر یک از موارد ذیل منجر به حذف از لیست متقاضیان خواهد گردید.

1- کلیه شرکت ها می بایست درخواست تکمیلی خود را با نام کامل شرکت ، مدیر عامل و نام نماینده رسمی فروش  - آدرس کامل و شماره تماس و ایمیل شرکت به همراه ضمانت نامه اجرایی و شرایط و مهلت باز پرداخت (اوراق و ... ) - قیمت پیشنهادی - تاریخ انقضا - برندتاریخ تامین و تحویل کالا  ارسال نمایند.

2- کلیه کسورات قانونی بر عهده پیمانکار می باشد.

3- این معاونت در انتخاب و ارجاع سفارش هر یک از اقلام به صورت انتخابی مختار است و برخی از ملزومات حجیم (مانند گاز، برانول ، دستکش و ... ) را به صورت ذرخواست دوره ای بیمارستان تامین نمایند.

4- شرکت کننده می بایست جهت شرکت در استعلام کلیه ضمائم را مهر و امضاء نموده و در پاکت استعلام ارسال نماید .

5- شرکت ها موظفند نسبت به تحویل دارو و ملزومات درخواستی برای کلیه مراکز (7مرکز)، در بسته بندی و فاکتور جداگانه  اقدام نمایند.

6- به استعلام های خارج از فرمت پیوست ترتیب اثر داده نخواهد شد.

 7- لازم به ذکر است با توجه به شرایط کنونی تعداد درخواستی قید شده بصورت تقریبی می باشد.

 

  لیست ملزومات پزشکی 

 

 

ساعت : 13:51 -  روز  : دو شنبه  - 10 /  6 / 1399 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :861

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :
  نظرات كاربران:


   

جشنواره پرتال
Error for portal93