آیا می دانید داروی شما به چه منظور تجویز شده است ؟ آیا از نحوه مصرف صحیح نگهداری، عوارض و تداخلات داروی خود مطلع هستید؟      آیا می دانید در هنگام مسمومیت دارویی یا غذایی چه باید کرد؟         شماره تلفن 1490 مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم کشوری به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به سؤالات دارویی همشهریان محترم می باشد. همچنین مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم دانشگاه علوم پزشکی کاشان با شماره تلفن 03155579000 در ساعات اداری پاسخگوی سؤالات دارویی شما می باشد                             مرکز اطلاع رسانی دارو و سمومDPIC                                     * برای حفظ سلامت خودمان آنتی بیوتیک را هوشمندانه استفاده کنیم .                                     * متاسفانه آمار ها نشان می دهد که کشور ایران بالاترین رتبه سرانه مصرف دارو در جهان را دارد.

11:08:25 AM 1398 / 12 / 07
 
اخبار معاونت غذا و دارو

موسس و مسئول فنی محترم داروخانه ............

پیرو دستورالعمل 665/96583 سازمان غذا و دارو مبنی بر توزیع انسولین های قلمی (لانتوس، آبازلگلار، توجئو، لومیر، اپیدرا، نوورپید، نوومیکس) به منظور کنترل و تامین به موقع داروهای مورد نیاز بیماران دیابتی مقرر گردید از ابتدای بهمن ماه سال جاری دستورالعمل فوق توسط داروخانه ها به شرح ذیل اجرایی گردد:

1-بیمارانی که دارای یکی از بیمه های پایه (سلامت، تامین اجتماعی، نیروهای مسلح و کمیته امداد) و یا سایر بیمه ها (بانک و صدا و سیما و ...) مسئولین فنی داروخانه ها موظفند بعد از تائید در سامانه بیمه، تحویل دارو به بیمار با احتساب بیمه صورت گیرد، و فروش آزاد به این دسته از بیماران ممنوع می باشد.

2- در خصوص بیماران فاقد بیمه های مذکور و دارای نسخ آزاد و یا اتباع خارجی مقیم ایران، بعد از ارائه نسخه تجویز شده توسط پزشک فوق تخصص غدد،متخصص اطفال و یا متخصص داخلی و مدارک و یا آزمایش ها دال بر دارا بودن بیماری دیابت و تائید توسط معاونت غذا و داروی مربوطه،معرفی نامه با اعتبار پنج ماهه و دریافت دارو بصورت ماهانه مطابق با فرم مربوطه (فرم شماره 1) صادر می گردد.

ضمناً داروخانه تحویل دهنده در هر ماه مکلف به انجام ثبت تاریخ تحویل دارو و مهر داروخانه بر روی معرفی نامه بوده و سایر داروخانه ها مجاز به تحویل دارو در این ماه به بیمار نمی باشند.

لازم به ذکر است با توجه به هماهنگی بعمل آمده با سازمان بیمه تامین اجتماعی، در آینده نزدیک کلیه نسخ آزاد بصورت تحت وب در سامانه بیمه تامین اجتماعی ثبت می گردد.

نکته : داروخانه ها ملزم به ثبت اطلاعات بیماران در نرم افزار داروخانه و ارائه گزارش ماهانه میزان توزیع به بیماران در پایان هر ماه طبق فرمت مربوطه (فرم شماره 2) به معاونت غذا و دارو می باشد .

 

ساعت : 12:13 -  روز  : چهار شنبه  - 25 /  10 / 1398 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :226

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :
  نظرات كاربران:


   

جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر