1. واکسن دیگر بیماری­ها در پیشگیری از کرونا تأثیری نداشته و هر بیماری احتیاج به واکسن مخصوص به خودش را دارد.اگر امروزه در بعضی از سایت ها ذکر می شود که واکسنی برای کرونا موثر است مستندات علمی هنوز ندارد .          2. سیر جزو خوراکی­هایی است که دارای برخی خواص ضدمیکروبی هستند و هیچ مطالعه­ای اثر ضدکرونایی سیر را تأیید نکرده است، هر چند که مصرف آن مانند بقیه سبزیجات درحد معمول توصیه می گردد .              3. ویروس کرونا حتی در هوای گرم و مرطوب نیز منتقل میشو؛ بنابراین حتی در این نوع از آب و هوا از شست و شوی مرتب دستان و عدم لمس صورت خود غافل نشوید.         4. آنتی­ بیوتیک­ ها برای عفونت­ های باکتریایی مناسب بوده و جهت پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا مؤثر نیستند. از مصرف خودسرانه آن­ها جداً خودداری کنید.         5. بدن بدون توجه به دمای محیط، دمای خود را در محدوده نرمال حفظ میکند؛ بنابراین قرار گرفتن در هوای گرم شما را از ویروس مصون نگه نمی­ دارد.        6.دوش گرفتن روزانه و شستشوی بدن با صابون توصیه می شود،ولی دوش گرفتن با آب بسیار داغ شما را از ویروس مصون نگه نمی­دارد و حتی می­تواند به شما آسیب برساند.         7. کرونا، یک بیماری تنفسی بوده و توسط قطرات بزاق موجود در سطوح و محیط پخش می­شود؛ تاکنون مدارکی مبنی بر انتقال این ویروس توسط نیش زدن حشرات گزارش نشده است .               8. افراد با سنین بالاتر و بیماری­های زمینه­ای در مقابل این ویروس حساس­تر هستند. بنابراین نیاز است که این افراد مراقبت­های بهداشتی را با دقت بیشتری انجام دهند.               9. هنوز هیچ دارویی جهت پیشگیری از این بیماری معرفی نشده است. بهترین راه پیشگیری شست و شوی مداوم دست­ها و خودداری از لمس صورت و رعایت فاصله بین افراد می باشد.                10.   اسکنرهای حرارتی موجود در فرودگاه­ها و جاده­ها تنها افرادی را که علائم بیماری در آن­ها ظهور کرده است شناسایی می­کنند. بین 2 تا 15 روز زمان احتیاج است تا افراد مبتلا دچار تب شوند. از جا به جایی بین شهرها خودداری کنید.

10:51:42 AM 1399 / 03 / 06
 
اخبار معاونت غذا و دارو

برگزاری جلسه تودیع و معارفه مدیر اداره نظارت بر امور دارو و مواد تحت کنترل و مدیر امور عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کاشان

به گزارش روابط عمومی جلسه تودیع و معارفه مدیر اداره نظارت بر امور دارو و مواد تحت کنترل  و مدیر امور عمومی ،در تاریخ 10 و 11 دی ماه در محل سالن کنفرانس معاونت غذا و دارو برگزار گردید.

در این جلسه آقای دکتر نقی زاده، ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و عملکرد ارزشمند جناب آقای دکتر محمد حسین خیاط کاشانی در مدت زمان تصدی مسئولیت فوق، جناب آقای دکتر مسعود نساج را بعنوان مدیر اداره نظارت بر امور دارو و مواد تحت کنترل منصوب و برای ایشان آرزوی موفقیت نمود.

همچنین تکریم آقای دکتر مسعود نساج و معارفه آقای اصغر فلاح به عنوان مدیر امور عمومی معاونت در این مراسم صورت گرفت.

معاون غذا و دارو ، جلسات تکریم و معارفه را فرصتی برای بزرگداشت و تکریم از زحمات اشخاصی که در سمت های مختلف فعالیت می کنند، عنوان کرد و از زحمات تمامی مدیران واحدهای فوق تجلیل و برای مدیران جدید آرزوی موفقیت کرد.

دکتر تقی زاده، بر تعامل و همکاری تمامی همکاران، جهت ارتقای سلامت و رسالت های معاونت تاکید کرد.

شایان ذکر است در پایان این مراسم ضمن اهداء لوح و هدیه به رسم یادبود از تلاش های این عزیزان قدردانی و همچنین به مناسبت سالروز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار، از سرکار خانم لیلا باقری، تجلیل به عمل آمد. 

ساعت : 10:47 -  روز  : شنبه  - 14 /  10 / 1398 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :568

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :
  نظرات كاربران:


   

جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر