آیا می دانید داروی شما به چه منظور تجویز شده است ؟ آیا از نحوه مصرف صحیح نگهداری، عوارض و تداخلات داروی خود مطلع هستید؟      آیا می دانید در هنگام مسمومیت دارویی یا غذایی چه باید کرد؟         شماره تلفن 1490 مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم کشوری به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به سؤالات دارویی همشهریان محترم می باشد. همچنین مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم دانشگاه علوم پزشکی کاشان با شماره تلفن 03155579000 در ساعات اداری پاسخگوی سؤالات دارویی شما می باشد                             مرکز اطلاع رسانی دارو و سمومDPIC                                     * برای حفظ سلامت خودمان آنتی بیوتیک را هوشمندانه استفاده کنیم .                                     * متاسفانه آمار ها نشان می دهد که کشور ایران بالاترین رتبه سرانه مصرف دارو در جهان را دارد.

2:15:46 AM 1398 / 11 / 03
 
اخبار معاونت غذا و دارو

کارگاه آموزشی"آشنایی با آنتی بیوتیک ها و مقاومت میکروبی"

به گزارش روابط عمومی؛ معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کاشان در سال های اخیر در راستای تحقق اهداف سازمان غذا و دارو در خصوص ترویج فرهنگ مصرف صحیح و منطقی دارو، اقدام به برگزاری سلسله کارگاه های آموزشی جهت اولیاء و مربیان شهرستان کاشان و آران و بیدگل نموده است .

کارگاه آموزشی با عنوان مصرف "آشنایی با آنتی بیوتیک ها و مقاومت میکروبی" در تاریخ 3 و 4 دی ماه جهت تکنسین های دارویی بخش خصوصی و دولتی برگزار گردید

دکتر خیاط کاشانی، مدیر نظارت بر امور دارو و مواد مخدر در این کارگاه ضمن تاکید بر اهمیت مصرف منطقی داروها و لزوم جلوگیری از ایجاد مقاومت به داروهای ضد باکتریایی بدلیل مصرف غیر منطقی و بی رویه آنتی بیوتیک ها و همچنین تبین این موضوع که با افزایش مقاومت به این دسته از داروها در آینده نزدیک مشکلات  متعددی به وجود خواهد آمد، راهکارهایی ارائه دادند.

در ادامه آقای دکتر کریمی گفت: امروزه جامعه بشری به دو دلیل مورد تهدید است 1- افزایش روز افزون مقاومت میکروبی 2- عدم توانایی در تولید آنتی بیوتیک های جدید. این خطر تا جایی است که دانشمندان هشدار داده اند که اگر این روند ادامه یابد، آنتی بیوتیک ها دیگر کارایی لازم را نداشته و حتی قادر به تولید داروهای جدیدی از این گروه نیز نخواهند بود.

دکتر کریمی ضمن ارائه مطالبی در خصوص اهمیت عوارض مصرف بی رویه و خودسرانه داروهای آنی بیوتیک و  مقاومت دارویی به راهکاری اصولی از جمله رعایت بهداشت، کامل نمودن دوره درمان با داروها  و عدم مصرف خودسرانه ها داروها نیز تاکید نمودند.

 

ساعت : 10:41 -  روز  : شنبه  - 7 /  10 / 1398 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :157

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :
  نظرات كاربران:


   

جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر