1. واکسن دیگر بیماری­ها در پیشگیری از کرونا تأثیری نداشته و هر بیماری احتیاج به واکسن مخصوص به خودش را دارد.اگر امروزه در بعضی از سایت ها ذکر می شود که واکسنی برای کرونا موثر است مستندات علمی هنوز ندارد .          2. سیر جزو خوراکی­هایی است که دارای برخی خواص ضدمیکروبی هستند و هیچ مطالعه­ای اثر ضدکرونایی سیر را تأیید نکرده است، هر چند که مصرف آن مانند بقیه سبزیجات درحد معمول توصیه می گردد .              3. ویروس کرونا حتی در هوای گرم و مرطوب نیز منتقل میشو؛ بنابراین حتی در این نوع از آب و هوا از شست و شوی مرتب دستان و عدم لمس صورت خود غافل نشوید.         4. آنتی­ بیوتیک­ ها برای عفونت­ های باکتریایی مناسب بوده و جهت پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا مؤثر نیستند. از مصرف خودسرانه آن­ها جداً خودداری کنید.         5. بدن بدون توجه به دمای محیط، دمای خود را در محدوده نرمال حفظ میکند؛ بنابراین قرار گرفتن در هوای گرم شما را از ویروس مصون نگه نمی­ دارد.        6.دوش گرفتن روزانه و شستشوی بدن با صابون توصیه می شود،ولی دوش گرفتن با آب بسیار داغ شما را از ویروس مصون نگه نمی­دارد و حتی می­تواند به شما آسیب برساند.         7. کرونا، یک بیماری تنفسی بوده و توسط قطرات بزاق موجود در سطوح و محیط پخش می­شود؛ تاکنون مدارکی مبنی بر انتقال این ویروس توسط نیش زدن حشرات گزارش نشده است .               8. افراد با سنین بالاتر و بیماری­های زمینه­ای در مقابل این ویروس حساس­تر هستند. بنابراین نیاز است که این افراد مراقبت­های بهداشتی را با دقت بیشتری انجام دهند.               9. هنوز هیچ دارویی جهت پیشگیری از این بیماری معرفی نشده است. بهترین راه پیشگیری شست و شوی مداوم دست­ها و خودداری از لمس صورت و رعایت فاصله بین افراد می باشد.                10.   اسکنرهای حرارتی موجود در فرودگاه­ها و جاده­ها تنها افرادی را که علائم بیماری در آن­ها ظهور کرده است شناسایی می­کنند. بین 2 تا 15 روز زمان احتیاج است تا افراد مبتلا دچار تب شوند. از جا به جایی بین شهرها خودداری کنید.

12:32:52 PM 1399 / 09 / 11
 
اخبار معاونت غذا و دارو

گفت و گوی هفته نامه مردم سیلک کاشان با مدیر نظارت بر دارو و مواد مخدر دانشگاه علوم پزشکی

 

 

 

 

 

هفته نامه مردم سیلک کاشان :

هم اکنون74 داروخانه درسطح دوشهرستان کاشان وآران وبیدگل فعالیت می کنند که9 مورد در داخل بیمارستان های دوشهرستان فعالاند 67 داروخانه هم درسطح شهرستان کاشان فعالاند که شامل شهرهای نیاسر، برزک، قمصر، جوشقان قالی، نوش آباد، نصرآباد و ابوزیدآباد و روستای محمدآباد کویر هم می شود. طیق آیین نامه داروخانه ها،درکاشان به ازای هر6 هزار نفر یک داروخانه لازم است.

الان با دو مجوزجدیدی که ماه های اخیر صادر شده است به اندازه همین دو مورد بالاتراز میزان استاندارد ،داروخانه داریم.

درموردتأسیس داروخانه ها در کاشان،اقدامی که شده این است که متقاضی الزام شده تا در خیابان و محله ای داروخانه را تاسیس کند که دسترسی مردم به دارو آسان شود. اتفاقی که در90 درصد شهرهای کشورما رخ نداده.

معاونت غذا و دارو  درطول20 سال گذشته غیراز 4 الی5 مجوز،بقیه مجوزها بالاِجباردر نقاطی ازشهربوده که فاقد داروخانه بوده اند مثل فین بزرگ وکوچک، ناجی آباد ،فازیک و دو،خیابان های نطنز و کارگر،مناطق راوند و طاهرآباد و لتحربا تعهد10 ساله که تا10 سال موقعیت مکانی خود راتغییرندهند و بعد ازاین مدت اگرمتقاضی جدیدی برای جایگزینی آنها شناسایی شد،به موقعیت جدیدی مثلأ در داخل شهرنقل مکان کنند. هر روستایی اگر دارای حتی یک پزشک و متقاضی تأسیس داروخانه درآن روستا هم یافت شود،ما موظف به صدورمجوز هستیم.

بااینکه هم اکنون درروستای نشلج پرجمعیت ترین روستا در کاشان- داروخانه نیست اما علاوه براینکه در مرکزبهداشتی درمانی نشلج خدمات دارویی ارائه می شود داروخانه نیاسر را هم موظف کرده ایم به  اطراف ازجمله روستای نشلج خدمات بدهد.

 در ادامه ....

  • 30 درصدبالاترازحدمتوسط جهانی؛میزان مصرف آنتی بیوتیک ایرانی ها
  • حکایت ویروس و باکتری
  • آنتی بیوتیک،دارویی که ممکن است مضر باشد
  • مشتری مداری و جلب رضایت خیر؛      آموزش بیمار، آری؛
  • ارائه داروی بدون نسخه و نقص سیستم
  • قاچاق هست اما  کم است

ساعت : 8:40 -  روز  : یکشنبه  - 19 /  8 / 1398 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :458

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :
  نظرات كاربران:


   

جشنواره پرتال
Error for portal93