آیا می دانید داروی شما به چه منظور تجویز شده است ؟ آیا از نحوه مصرف صحیح نگهداری، عوارض و تداخلات داروی خود مطلع هستید؟      آیا می دانید در هنگام مسمومیت دارویی یا غذایی چه باید کرد؟         شماره تلفن 1490 مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم کشوری به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به سؤالات دارویی همشهریان محترم می باشد. همچنین مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم دانشگاه علوم پزشکی کاشان با شماره تلفن 03155579000 در ساعات اداری پاسخگوی سؤالات دارویی شما می باشد                             مرکز اطلاع رسانی دارو و سمومDPIC                                     * برای حفظ سلامت خودمان آنتی بیوتیک را هوشمندانه استفاده کنیم .                                     * متاسفانه آمار ها نشان می دهد که کشور ایران بالاترین رتبه سرانه مصرف دارو در جهان را دارد.

3:21:54 AM 1398 / 11 / 03
 
اخبار معاونت غذا و دارو

گفت و گوی هفته نامه مردم سیلک کاشان با مدیر نظارت بر دارو و مواد مخدر دانشگاه علوم پزشکی

 

 

 

 

 

هفته نامه مردم سیلک کاشان :

هم اکنون74 داروخانه درسطح دوشهرستان کاشان وآران وبیدگل فعالیت می کنند که9 مورد در داخل بیمارستان های دوشهرستان فعالاند 67 داروخانه هم درسطح شهرستان کاشان فعالاند که شامل شهرهای نیاسر، برزک، قمصر، جوشقان قالی، نوش آباد، نصرآباد و ابوزیدآباد و روستای محمدآباد کویر هم می شود. طیق آیین نامه داروخانه ها،درکاشان به ازای هر6 هزار نفر یک داروخانه لازم است.

الان با دو مجوزجدیدی که ماه های اخیر صادر شده است به اندازه همین دو مورد بالاتراز میزان استاندارد ،داروخانه داریم.

درموردتأسیس داروخانه ها در کاشان،اقدامی که شده این است که متقاضی الزام شده تا در خیابان و محله ای داروخانه را تاسیس کند که دسترسی مردم به دارو آسان شود. اتفاقی که در90 درصد شهرهای کشورما رخ نداده.

معاونت غذا و دارو  درطول20 سال گذشته غیراز 4 الی5 مجوز،بقیه مجوزها بالاِجباردر نقاطی ازشهربوده که فاقد داروخانه بوده اند مثل فین بزرگ وکوچک، ناجی آباد ،فازیک و دو،خیابان های نطنز و کارگر،مناطق راوند و طاهرآباد و لتحربا تعهد10 ساله که تا10 سال موقعیت مکانی خود راتغییرندهند و بعد ازاین مدت اگرمتقاضی جدیدی برای جایگزینی آنها شناسایی شد،به موقعیت جدیدی مثلأ در داخل شهرنقل مکان کنند. هر روستایی اگر دارای حتی یک پزشک و متقاضی تأسیس داروخانه درآن روستا هم یافت شود،ما موظف به صدورمجوز هستیم.

بااینکه هم اکنون درروستای نشلج پرجمعیت ترین روستا در کاشان- داروخانه نیست اما علاوه براینکه در مرکزبهداشتی درمانی نشلج خدمات دارویی ارائه می شود داروخانه نیاسر را هم موظف کرده ایم به  اطراف ازجمله روستای نشلج خدمات بدهد.

 در ادامه ....

  • 30 درصدبالاترازحدمتوسط جهانی؛میزان مصرف آنتی بیوتیک ایرانی ها
  • حکایت ویروس و باکتری
  • آنتی بیوتیک،دارویی که ممکن است مضر باشد
  • مشتری مداری و جلب رضایت خیر؛      آموزش بیمار، آری؛
  • ارائه داروی بدون نسخه و نقص سیستم
  • قاچاق هست اما  کم است

ساعت : 8:40 -  روز  : یکشنبه  - 19 /  8 / 1398 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :306

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :
  نظرات كاربران:


   

جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر