آیا می دانید داروی شما به چه منظور تجویز شده است ؟ آیا از نحوه مصرف صحیح نگهداری، عوارض و تداخلات داروی خود مطلع هستید؟      آیا می دانید در هنگام مسمومیت دارویی یا غذایی چه باید کرد؟         شماره تلفن 1490 مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم کشوری به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به سؤالات دارویی همشهریان محترم می باشد. همچنین مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم دانشگاه علوم پزشکی کاشان با شماره تلفن 03155579000 در ساعات اداری پاسخگوی سؤالات دارویی شما می باشد                             مرکز اطلاع رسانی دارو و سمومDPIC                                     * برای حفظ سلامت خودمان آنتی بیوتیک را هوشمندانه استفاده کنیم .                                     * متاسفانه آمار ها نشان می دهد که کشور ایران بالاترین رتبه سرانه مصرف دارو در جهان را دارد.

11:56:16 AM 1398 / 11 / 03
 
اخبار معاونت غذا و دارو

برنامه روزشمار هفته غذا اعلام شد

مدیرکل فراورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو از برگزاری برنامه های روز جهانی غذا با شعار ملی «اصلاح الگوی تغذیه برای حفظ و ارتقاء سلامت» در ۷ محور خبر داد.

 

 

به گزارش ایفدانا، حسین عزیزی با اشاره به اینکه روز جهانی غذا امسال با تاکید بر شعار سال ۲۰۱۹ سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد با عنوان «رفتار ما آینده ما را میسازد رژیم غذایی سالم برای دنیای بدون گرسنگی » برگزار می شود، عنوان کرد: ویژه برنامه های سراسری به مناسبت روز جهانی غذا با عنوان ملی اصلاح الگوی تغذیه برای حفظ و ارتقاء سلامت اجرا می شود.

وی با اشاره به ۷ محور اصلی برنامه های روز جهانی غذا، افزود:  برنامه های ویژه با عناوین ۱.کاهش قند نمک و چربی محصولات غذایی و آشامیدنی

۲. نشانگر های رنگی تغذیه در راستای ارتقا دانش مصرف‌کننده

۳. نشان ایمنی و سلامت محصولات غذایی سلامت محور

۴. مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت در حوزه غذا

۵. برچسب اصالت کالا و سیستم رهگیری و ردیابی در حوزه غذا

۶. محصولات غذایی ویژه و فراسودمند

۷. اطلاع رسانی و ارتقای آگاهی مصرف کننده در حوزه سلامت غذا برگزار خواهد شد.

 

ساعت : 14:49 -  روز  : چهار شنبه  - 17 /  7 / 1398 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :305

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :
  نظرات كاربران:


   

جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر