آیا می دانید داروی شما به چه منظور تجویز شده است ؟ آیا از نحوه مصرف صحیح نگهداری، عوارض و تداخلات داروی خود مطلع هستید؟      آیا می دانید در هنگام مسمومیت دارویی یا غذایی چه باید کرد؟         شماره تلفن 1490 مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم کشوری به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به سؤالات دارویی همشهریان محترم می باشد. همچنین مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم دانشگاه علوم پزشکی کاشان با شماره تلفن 03155579000 در ساعات اداری پاسخگوی سؤالات دارویی شما می باشد                             مرکز اطلاع رسانی دارو و سمومDPIC                                     * برای حفظ سلامت خودمان آنتی بیوتیک را هوشمندانه استفاده کنیم .                                     * متاسفانه آمار ها نشان می دهد که کشور ایران بالاترین رتبه سرانه مصرف دارو در جهان را دارد.

1:58:25 AM 1398 / 08 / 23
 
اخبار معاونت غذا و دارو

پنجمین کارگاه آموزشی یک روزه جهت کارورزان پزشکی در سال جاری برگزار شد

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو کارگاه آموزشی با هدف آشنایی با تشکیلات و وظایف حوزه معاونت غذا و دارو و واحدهای تابعه آن با حضور آقای دکتر خیاط کاشانی (مدیر نظارت بر دارو و مواد مخدر) جهت کارورزان سال آخر رشته پزشکی دانشگاه در روز سه شنبه 98/06/12برگزارشد.

گفتنی است در این  دانشجویان علاوه بر آشنایی با تشکیلات و وظایف حوزه معاونت غذا و دارو و واحدهای تابعه آن با شرح وظایف مراکز "کمیته تجویز و مصرف منطقی داروها RUD" و "ثبت و بررسی عوارض ناخواسته داروها ADR" و "مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم DPIC" آشنا می شوند.

در این کارگاه با ارائه آمار شاخص های تجویز پزشکان منطقه و مقایسه آن با سطح استان و کشور، کارورزان با اهمیت و جایگاه کمیته تجویز و مصرف منطقی داروها در ارتقاء سلامت جامعه آشنا می شوند.

آقای دکتر محمد حسین خیاط کاشانی ضمن معرفی مرکز ثبت و بررسی عوارض ناخواسته داروها و ارائه دستورالعمل، آئین نامه بر لزوم گزارش بروز عوارض ناخواسته داروها تاکید و بصورت کامل با روش های ثبت و ارسال گزارشات از طریق فرم زرد و آنلاین آشنا شدند .

گفتنی است پزشکان با شرح وظایف مرکز اطلاع رسانی داروها و سموم  و شماره تماس 190 وزارت بهداشت آشنا شدند.

در پایان این جلسه ضمن معرفی سامانه ردیابی، رهگیری و کنترل اصالت کالا (TTAC) و نیز برچسب اصالت، توضیحاتی را در خصوص امکان بهره گیری و کنترل اقلام دارویی و بهداشتی وارداتی نیز ارائه شد.

ساعت : 9:21 -  روز  : چهار شنبه  - 13 /  6 / 1398 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :132

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :
  نظرات كاربران:


   

جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر