1. واکسن دیگر بیماری­ها در پیشگیری از کرونا تأثیری نداشته و هر بیماری احتیاج به واکسن مخصوص به خودش را دارد.اگر امروزه در بعضی از سایت ها ذکر می شود که واکسنی برای کرونا موثر است مستندات علمی هنوز ندارد .          2. سیر جزو خوراکی­هایی است که دارای برخی خواص ضدمیکروبی هستند و هیچ مطالعه­ای اثر ضدکرونایی سیر را تأیید نکرده است، هر چند که مصرف آن مانند بقیه سبزیجات درحد معمول توصیه می گردد .              3. ویروس کرونا حتی در هوای گرم و مرطوب نیز منتقل میشو؛ بنابراین حتی در این نوع از آب و هوا از شست و شوی مرتب دستان و عدم لمس صورت خود غافل نشوید.         4. آنتی­ بیوتیک­ ها برای عفونت­ های باکتریایی مناسب بوده و جهت پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا مؤثر نیستند. از مصرف خودسرانه آن­ها جداً خودداری کنید.         5. بدن بدون توجه به دمای محیط، دمای خود را در محدوده نرمال حفظ میکند؛ بنابراین قرار گرفتن در هوای گرم شما را از ویروس مصون نگه نمی­ دارد.        6.دوش گرفتن روزانه و شستشوی بدن با صابون توصیه می شود،ولی دوش گرفتن با آب بسیار داغ شما را از ویروس مصون نگه نمی­دارد و حتی می­تواند به شما آسیب برساند.         7. کرونا، یک بیماری تنفسی بوده و توسط قطرات بزاق موجود در سطوح و محیط پخش می­شود؛ تاکنون مدارکی مبنی بر انتقال این ویروس توسط نیش زدن حشرات گزارش نشده است .               8. افراد با سنین بالاتر و بیماری­های زمینه­ای در مقابل این ویروس حساس­تر هستند. بنابراین نیاز است که این افراد مراقبت­های بهداشتی را با دقت بیشتری انجام دهند.               9. هنوز هیچ دارویی جهت پیشگیری از این بیماری معرفی نشده است. بهترین راه پیشگیری شست و شوی مداوم دست­ها و خودداری از لمس صورت و رعایت فاصله بین افراد می باشد.                10.   اسکنرهای حرارتی موجود در فرودگاه­ها و جاده­ها تنها افرادی را که علائم بیماری در آن­ها ظهور کرده است شناسایی می­کنند. بین 2 تا 15 روز زمان احتیاج است تا افراد مبتلا دچار تب شوند. از جا به جایی بین شهرها خودداری کنید.

11:37:20 AM 1399 / 03 / 06
 
اخبار معاونت غذا و دارو

به مناسبت عید غدیر خم مراسم جشنی در معاونت غذا و دارو برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو در این جلسه دکتر محسن تقی زاده معاون غذا و دارو اعیاد خجسته ذی الحجه، عید سعید قربان و غدیرخم را به همکاران تبریک گفت و بر لزوم توجه به اهمیت روز بزرگ غدیر تاکید نمودند.

در این مراسم آقای جواد کفاش از ذاکران اهل بیت(ع) به مدیحه سرایی و آقای مهندس خواجه منصوری به چکیده ای از خطبه غدیر در وصف این عید سعید و همچنین فضایل و مناقب مولای متقیان و امیرمومنان حضرت علی(ع) پرداختند.

همچنین تکریم مسئول امور مالی معاونت آقای مهدی رعیت و معارفه خانم مریم بابائی در این مراسم صورت گرفت.

گفتنی است پخش نماهنگ، اهدا گل به همکاران سادات و پذیرایی از جمله برنامه های این مراسم بود.

 

جشن غدیر

جشن عید غدیر خم - اهدا گل به همکاران سادات

ساعت : 12:50 -  روز  : دو شنبه  - 28 /  5 / 1398 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :241

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :
  نظرات كاربران:


   

جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر