آیا می دانید داروی شما به چه منظور تجویز شده است ؟ آیا از نحوه مصرف صحیح نگهداری، عوارض و تداخلات داروی خود مطلع هستید؟      آیا می دانید در هنگام مسمومیت دارویی یا غذایی چه باید کرد؟         شماره تلفن 1490 مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم کشوری به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به سؤالات دارویی همشهریان محترم می باشد. همچنین مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم دانشگاه علوم پزشکی کاشان با شماره تلفن 03155579000 در ساعات اداری پاسخگوی سؤالات دارویی شما می باشد                             مرکز اطلاع رسانی دارو و سمومDPIC                                     * برای حفظ سلامت خودمان آنتی بیوتیک را هوشمندانه استفاده کنیم .                                     * متاسفانه آمار ها نشان می دهد که کشور ایران بالاترین رتبه سرانه مصرف دارو در جهان را دارد.

9:11:33 PM 1398 / 06 / 25
 
اخبار معاونت غذا و دارو

فروش داروهای گیاهی در عطاری ها ممنوع است/ داروخانه ها مراجع مجاز عرضه داروهای گیاهی

دکتر مهناز خانوی در گفت و گو با ایفدانا، با تاکید بر اینکه عطاری ها تنها اجازه فروش گیاهان دارویی بسته بندی و فله را دارند، عنوان کرد: اگر فروارده ای بسته بندی بوده و ادعای درمانی داشته باشد مجاز به عرضه در عطاری ها نیست.

 

وی با تاکید بر اینکه فروش فروارده ای که شکل دارویی دارد در عطاری ممنوع است، تصریح کرد: تهیه این فراورده ها تنها از داوخانه ها مورد تائید سازمان غذا و دارو است.

به گفته خانوی سازمان غذا و دارو بر فعالیت داروخانه نظارت دارد و فراورده از نظر تاریخ، سلامت، مجوز، بررسی علمی قابل اعتماد هستند. بنابراین توصیه می کنیم مردم برای تهیه فرواده های سلامت محور به داروخانه ها مراجعه کنند.

ساعت : 11:17 -  روز  : سه شنبه  - 7 /  3 / 1398 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :137

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :
  نظرات كاربران:


   

جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر