آیا می دانید داروی شما به چه منظور تجویز شده است ؟ آیا از نحوه مصرف صحیح نگهداری، عوارض و تداخلات داروی خود مطلع هستید؟      آیا می دانید در هنگام مسمومیت دارویی یا غذایی چه باید کرد؟         شماره تلفن 1490 مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم کشوری به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به سؤالات دارویی همشهریان محترم می باشد. همچنین مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم دانشگاه علوم پزشکی کاشان با شماره تلفن 03155579000 در ساعات اداری پاسخگوی سؤالات دارویی شما می باشد                             مرکز اطلاع رسانی دارو و سمومDPIC                                     * برای حفظ سلامت خودمان آنتی بیوتیک را هوشمندانه استفاده کنیم .                                     * متاسفانه آمار ها نشان می دهد که کشور ایران بالاترین رتبه سرانه مصرف دارو در جهان را دارد.

2:20:23 PM 1398 / 05 / 29
 
اخبار معاونت غذا و دارو

برگزاری اختتامیه همایش معاونین غذا و دارو در کاشان با حضور وزیر بهداشت

اختتامیه همایش معاونین غذا و دارو در کاشان با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز پنج شنبه 12/2/98 برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل، وزیربهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ضمن تبریک روز معلم و استاد، گفت: اولین آموزگار خلقت پروردگار و اولین درسش عشق است.

دکتر سعید نمکی، به 9 سفر در تعطیلات به استان های سیل زده جهت بررسی وضعیت سلامت این مناطق اشاره کرد و گفت: سال سختی به علت تحریم ها داریم، اما علیرغم همه این ها، از این مشکلات نیز عبور خواهیم کرد.

وی، با بیان اینکه تلاشمان بر این است که هیچ کس دغدغه کمبود دارو نداشته باشد، تاکیدکرد: برای این اقدام بایستی در هر استان ضمن رصد وضعیت خود، نظارت مستقیم داشته باشند و در صورت کمبود، استان های مجاور کمک را ازهم دریغ نکنند.

دکتر نمکی، با بیان اینکه بخش اصالت و حمایت از تولید مهم است، ادامه داد: باید تولیداتمان را افزایش دهیم تا از واردات بی رویه دارو جلوگیری کنیم.

وزیربهداشت، درمان و آموزش پزشکی، حمایت از تولیدکنندگان داخلی دارو و صنعت را یک وظیفه ملی دانست و گفت: این حمایت هابایستی با رعایت استاندارهای لازم باشد.

دکتر نمکی، بر تحول بنیادی در نظام توزیع و عرضه دارو اشاره کرد و اظهار داشت: شیوه سنتی در توزیع و عرضه کارآمد نیست و نیازمند این تحول است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در پایان بر تکریم ارباب رجوع در داروخانه ها، توجه ویژه به وضعیت غذا و نظارت بر کیفیت مواد غذایی تاکید کرد.

معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو نیز در این نشست، گزارشی از کارگاه ها و برنامه های برگزار شده در این کارگاه را ارائه کرد.

دکتر مهدی پیرصالحی، جایگاه داروساز در نظام سلامت کشور را موضوع اصلی این همایش عنوان کرد و گفت: مستقر شدن داروساز بالینی در بیمارستان ها ضرورت دارد.

وی افزود: حدود 800 بیمارستان کشور، 500 داروساز مشغول به خدمت هستند که به ازای هر 30 تخت، به یک داروساز نیاز داریم.

دکتر پیرصالحی، برگزاری شش کارگاه مرتبط با بحث غذا و دارو، رتبه بندی کارخانجات غذایی و موضوع امنیت غذایی برای مردم که در آن طرح مزرعه تا سفره در آن پیگیری شود، گزارشی از وضعیت استان های درگیر سیل از جمله این برنامه ها بود.

معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو، به بحث آرایش و بهداشت اشاره کرد و افزود: موضوع قاچاق و تقلب تهدید کننده ترین بحث بازار است.

ساعت : 11:34 -  روز  : شنبه  - 14 /  2 / 1398 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :184

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :
  نظرات كاربران:


   

جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر