آیا می دانید داروی شما به چه منظور تجویز شده است ؟ آیا از نحوه مصرف صحیح نگهداری، عوارض و تداخلات داروی خود مطلع هستید؟      آیا می دانید در هنگام مسمومیت دارویی یا غذایی چه باید کرد؟         شماره تلفن 1490 مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم کشوری به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به سؤالات دارویی همشهریان محترم می باشد. همچنین مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم دانشگاه علوم پزشکی کاشان با شماره تلفن 03155579000 در ساعات اداری پاسخگوی سؤالات دارویی شما می باشد                             مرکز اطلاع رسانی دارو و سمومDPIC                                     * برای حفظ سلامت خودمان آنتی بیوتیک را هوشمندانه استفاده کنیم .                                     * متاسفانه آمار ها نشان می دهد که کشور ایران بالاترین رتبه سرانه مصرف دارو در جهان را دارد.

2:00:22 PM 1398 / 05 / 29
 
اخبار معاونت غذا و دارو

رئیس سازمان غذا و دارو در کاشان عنوان کرد:

رئیس سازمان غذا و دارو کشور گفت: حضور دارو سازان بالینی کمک بزرگی در الگوی مصرف در بیمارستان ها هستند.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل دانشگاه،دکتر مهدی پیرصالحی در همایش معاونین غذا و دارو دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور در دانشگاه افزود: مقدار مصرف داور مورد نیاز، نوع دارو مصرفی در بیمارستان ها نیازمند مصرف منطقی مدیریت و برنامه ریزی صحیح است که تنها داروسازان بالینی و بیمارستانی می توانند در این عرصه کمک شایانی را انجام دهند.

وی، با اشاره به نامگذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) با عنوان "رونق تولید"، اظهار داشت: ما نیز در سازمان غذا و دارو باید این فرمایش را سرلوحه امور خود قرار دهیم و برای شرکت های دارو و تجهیزات تسهیلات لازم را فراهم کنیم.

معاون غذا و دارو وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، به اهمیت تحریم ها در سال جاری اشاره کرد و سال گذشته را از نظر تامین دارو و تجهیزات سال سختی برشمرد.

 رئیس سازمان غذا و دارو کشور، به شدت تحریم ها اشاره کرد و ادامه داد: برخی از شرکت ها خارجی تامین کننده دارو و تجهیزات به صورت رسمی و غیر رسمی انصراف دادند و قادر به ادامه همکاری نیستند اما علیرغم همه این ها، از این مشکلات نیز عبور خواهیم کرد.

دکتر پیرصالحی، نیاز به تعامل و مشارکت بیشتر مسئولین و فعالان عرصه دارو و تجهیزات را در سال 98 با توجه به شدت تحریم ها مهم تر عنوان کرد و اذعان داشت: نیازمند مدیریت صحیح و صرفه جویی در هزینه ها می باشیم.

وی، با اشاره به ضرورت تامین ارز برای تهیه دارو و تجهیزات و محدودیت در این راستا افزود: مصرف دارو و تجهیزات در کشور سالانه سه و نیم میلیارد دلار هزینه دارد.

وی، در ادامه به اهمیت مبارزه با بیماری های غیرواگیر به ویژه ایجاد کمپین فشار خون در سال جاری اشاره کرد و گفت: معاونت های غذا و دارو و داروخانه ها باید مشارکت فعالی را در این زمینه داشته باشند.

رئیس سازمان غذا و دارو کشور، نیز به مکمل ها و اقلام آرایشی و بهداشتی اشاره کرد و افزود: برای تسهیل تولید، جلوگیری از قاچاق و تقلبی بودن و کنترل در بازار باید اقدامات مهمی را انجام دهیم.

وی اظهار داشت: بودجه ای که از محل اعتبارات صندوق ذخایر ارزی جهت مطالبات دارو و تجهیزات اختصاص داده است و معاونت هایی که این پول را در زمینه دیگری مصرف کنند باید پاسخ گو باشند.

دکتر پیر صالحی در خاتمه از فعالیت های جهادی معاونت های غذا و دارو استان های خوزستان، لرستان و گلستان درگیر در سیل اخیر در ارائه خدمات حوزه غذا و دارو تشکر ویژه کرد.

ساعت : 11:28 -  روز  : شنبه  - 14 /  2 / 1398 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :108

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :
  نظرات كاربران:


   

جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر