آیا می دانید داروی شما به چه منظور تجویز شده است ؟ آیا از نحوه مصرف صحیح نگهداری، عوارض و تداخلات داروی خود مطلع هستید؟      آیا می دانید در هنگام مسمومیت دارویی یا غذایی چه باید کرد؟         شماره تلفن 1490 مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم کشوری به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به سؤالات دارویی همشهریان محترم می باشد. همچنین مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم دانشگاه علوم پزشکی کاشان با شماره تلفن 03155579000 در ساعات اداری پاسخگوی سؤالات دارویی شما می باشد                             مرکز اطلاع رسانی دارو و سمومDPIC                                     * برای حفظ سلامت خودمان آنتی بیوتیک را هوشمندانه استفاده کنیم .                                     * متاسفانه آمار ها نشان می دهد که کشور ایران بالاترین رتبه سرانه مصرف دارو در جهان را دارد.

1:15:53 PM 1398 / 04 / 27
 
اخبار معاونت غذا و دارو

جلسه فارماکوویژلانس ویژه رابطین ADR بیمارستان و مراکز درمانی

جلسه فارماکوویژلانس ویژه رابطین ADR  مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی کاشان، در تاریخ 23/7/97 با حضور مدیر نظارت بر دارو و مواد مخدر، کارشناسان دارویی و رابطینADR مراکز درمان تحت پوشش دانشگاه در محل معاونت برگزار گردید.

در این جلسه دکتر خیاط کاشانی به تبیین اهمیت گزارش دهی به موقع عوارض ناخواسته دارویی(ADR) از سوی مراکز درمانی پرداختند.

وی افزود: اجرای صحیح و دقیق دستورالعمل ثبت عوارض و خطاهای دارویی، نه تنها به پیشگیری از بروز بسیاری از مشکلات که مراکز درمانی با آن روبرو هستند می انجامد، بلکه می تواند از بروز یک فاجعه در سطح وسیع جلوگیری نماید.

دکتر خیاط کاشانی خاطر نشان ساخت : آموزش کادر درمان مراکز در مورد روال گزارش دهی ADR، از جمله وظایف رابطین ADR   می باشد که در این زمینه معاونت غذا و دارو به طور کامل آماده همکاری می باشد.

مدیر نظارت بر امور دارو و مواد مخدر با بیان توضیحاتی پیرامون سابقه گزارش دهی عوارض ناخواسته دارویی و نیز مقررات مرتبط با این موضوع پرداخت و روش های ثبت عوارض ناخواسته دارو از طریق آنلاین و نصب اپلیکیش را کامل توضیح دادند .

 

ساعت : 13:43 -  روز  : دو شنبه  - 30 /  7 / 1397 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :190

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :
  نظرات كاربران:


   

جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر