آیا می دانید داروی شما به چه منظور تجویز شده است ؟ آیا از نحوه مصرف صحیح نگهداری، عوارض و تداخلات داروی خود مطلع هستید؟      آیا می دانید در هنگام مسمومیت دارویی یا غذایی چه باید کرد؟         شماره تلفن 1490 مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم کشوری به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به سؤالات دارویی همشهریان محترم می باشد. همچنین مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم دانشگاه علوم پزشکی کاشان با شماره تلفن 03155579000 در ساعات اداری پاسخگوی سؤالات دارویی شما می باشد                             مرکز اطلاع رسانی دارو و سمومDPIC                                     * برای حفظ سلامت خودمان آنتی بیوتیک را هوشمندانه استفاده کنیم .                                     * متاسفانه آمار ها نشان می دهد که کشور ایران بالاترین رتبه سرانه مصرف دارو در جهان را دارد.

2:02:35 PM 1398 / 04 / 27
 
اخبار معاونت غذا و دارو

"اقدامات ما آینده ماست، تلاش برای به صفر رساندن گرسنگی تا سال 2030" شعار روز جهانی غذا

"اقدامات ما آینده ماست، تلاش برای به صفر رساندن گرسنگی تا سال 2030" شعار روز جهانی غذا

معاون غذا و دارو دانشگاه، از نامگذاری روز جهانی غذا با عنوان "اقدامات ما آینده ماست، تلاش برای به صفر رساندن گرسنگی تا سال 2030" به عنوان شعار روز جهانی غذا خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه، دکتر محسن تقی زاده در نشست خبری به مناسبت روز جهانی غذا، افزود: "تغییر و اصلاح الگوی تغذیه برای حفظ و ارتقاء سلامت" شعار ملی این روز انتخاب شده است.

 

وی، کاهش مصرف قند، نمک، چربی، نشانگرهای رنگی تغذیه ای، برچسب اصالت، مبارزه با قاچاق کالا و ترویج و معرفی نشان ایمنی و سلامت را از  اهداف ملی هفته گرامیداشت روز جهانی غذا برشمرد.

 

دکتر تقی زاده، الگو و فرهنگ اشتباه غذایی را یکی از مشکلات تغذیه ای جامعه عنوان کرد و گفت: متاسفانه الگوی غذایی ما به سمت استفاده از اقلام غذایی غنی از چربی، نمک و شکر به جای مصرف لبنیات و میوه و سبزیجات تغییر کرده است.

 

معاون غذا و دارو دانشگاه، در ادامه با ارائه آمار سرانه اقلام غذایی در سطح جهانی و مقایسه آن با ایران افزود: الگوی غذایی کشور ما در آمارها به وضوح دیده می شود به عنوان مثال  میزان  دریافت نوشابه، نمک، نان و شکر در جامعه ما چندین برابر بیشتر از جهان است اما مصرف غذاهای مثل شیر ، لبنیات ، ماهی، سبزیجات بسیار کمتر از سرانه جهان است .

 

وی تصریح کرد: الگوی غذایی نامناسب کشور ما به شکل گسترده تر در کاشان مشاهده می شود و آمار ارائه شده توسط مراکز بهداشتی  و درمانی بیانگر افزایش  مشکلات دیابت، بیماری قلبی و عروقی، سرطان و ... است.

 

لازم است 24-30 مهر ماه به عنوان هفته جهانی غذا نامگذاری شده است.

ساعت : 9:8 -  روز  : شنبه  - 28 /  7 / 1397 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :188

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :
  نظرات كاربران:


   

جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر