آیا می دانید داروی شما به چه منظور تجویز شده است ؟ آیا از نحوه مصرف صحیح نگهداری، عوارض و تداخلات داروی خود مطلع هستید؟      آیا می دانید در هنگام مسمومیت دارویی یا غذایی چه باید کرد؟         شماره تلفن 1490 مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم کشوری به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به سؤالات دارویی همشهریان محترم می باشد. همچنین مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم دانشگاه علوم پزشکی کاشان با شماره تلفن 03155579000 در ساعات اداری پاسخگوی سؤالات دارویی شما می باشد                             مرکز اطلاع رسانی دارو و سمومDPIC                                     * برای حفظ سلامت خودمان آنتی بیوتیک را هوشمندانه استفاده کنیم .                                     * متاسفانه آمار ها نشان می دهد که کشور ایران بالاترین رتبه سرانه مصرف دارو در جهان را دارد.

12:31:17 AM 1397 / 11 / 03
 
اخبار معاونت غذا و دارو

کنفرانس علمی " اصول مراقبت دارویی" ویژه داروسازان

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو ، ششمین کنفرانس علمی از سلسله دوره های آموزشی " اصول مراقبت دارویی" با حضور داروسازان محترم شهرستان کاشان و آران و بیدگل در روز پنج شنبه مورخ 3/12/96 در محل سالن اجتماعات معاونت غذا و دارو کاشان برگزار شد.

کنفرانس یک روزه با عنوان" ارائه خدمات دارویی در بیماران بستری و سرپایی" با حضور داروسازان به منظور افزایش سطح آگاهی داروسازان از مبحث مراقبت دارویی (Pharmaceutical Care) برگزار گردید.

دکتر محمد حسین خیاط کاشانی با بیان اهمیت بحث مراقبت دارویی و جایگاه آن در سطح جهانی عنوان داشت: هم اکنون در سیستم های پیشرو سلامت، نقش یک داروساز فراتر از بحث تهیه و توزیع دارو بوده و دارای سهم اساسی در پروسه درمان بیماران می باشد.

در ادامه دکتر خیاط کاشانی در مورد داروهای مورد استفاده در دیابت را ارائه نمودند

وی به بیان توضیحاتی درخصوص تازه های دیابت، انسولین و راههای مبارزه با آن و همچنین بیان راههای پیشگیری و ریسک فاکتورهای آن پرداختند

گفتنی است در پایان داروسازان سوالات خود را در مورد موضوع به بحث و تبادل نظر گذاشتند

ساعت : 14:11 -  روز  : دو شنبه  - 7 /  12 / 1396 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :221

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :
  نظرات كاربران:


   

جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر