آیا می دانید داروی شما به چه منظور تجویز شده است ؟ آیا از نحوه مصرف صحیح نگهداری، عوارض و تداخلات داروی خود مطلع هستید؟      آیا می دانید در هنگام مسمومیت دارویی یا غذایی چه باید کرد؟         شماره تلفن 1490 مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم کشوری به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به سؤالات دارویی همشهریان محترم می باشد. همچنین مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم دانشگاه علوم پزشکی کاشان با شماره تلفن 03155579000 در ساعات اداری پاسخگوی سؤالات دارویی شما می باشد                             مرکز اطلاع رسانی دارو و سمومDPIC                                     * برای حفظ سلامت خودمان آنتی بیوتیک را هوشمندانه استفاده کنیم .                                     * متاسفانه آمار ها نشان می دهد که کشور ایران بالاترین رتبه سرانه مصرف دارو در جهان را دارد.

12:13:26 AM 1397 / 11 / 03
 
اخبار معاونت غذا و دارو

برای هشتمین سال پیاپی، طرح دانش آموزی فرهنگ سازی مصرف منطقی داروها اجرا گردید

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو برای هشتمین سال پیاپی، طرح دانش آموزی فرهنگ سازی مصرف منطقی داروها  در تاریخ 28/11/96 اجرا گردید.

  مدیر نظارت بر دارو و مواد مخدر دانشگاه علوم پزشکی کاشان با اعلام این مطلب افزود: آموزش و فرهنگ سازی در زمینه مصرف منطقی دارو، شناخت میکروب ها ، مصرف صحیح و به موقع آنتی بیوتیک ها، بهداشت دست و عدم مصرف خودسرانه دارو و مصرف دارو با تجویز پزشک  از اهداف این طرح می باشد.

دکتر محمدحسین خیاط کاشانی تصریح کرد: جلوگیری از مصرف بی رویه دارو و لزوم مراجعه به پزشک در صورت بیماری و آموزش مصرف صحیح دارو از موارد مهم آموزشی است که کودکان و نوجوانان باید فرا بگیرند.

وی ادامه داد: به دلیل مصرف بی رویه و گاه بی دلیل آنتی بیوتیک در جامعه، امروزه شاهد مقاومت میکروب ها در برابر آنتی بیوتیک ها هستیم، بنابراین یکی از برنامه های آموزشی این کمیته آموزش های لازم در مورد مصرف آنتی بیوتیک ها از جمله مصرف صحیح در مواقع بیماری با عاملیت باکتری است.
خیاط کاشانی تاکید کرد: آموزش برای افزایش مقاومت و عدم ابتلا به بیماری و مراقبت های بهداشتی در زمان بیماری برای پیشگیری از انتقال و سرایت به دیگران از دیگر برنامه های آموزشی دانش آموزان در زمینه مصرف منطقی داروست.

مدیر نظارت بر دارو و مواد مخدر دانشگاه علوم پزشکی کاشان یادآور شد: در سال های گذشته با همکاری اداره آموزش و پرورش شهرستان بیش از بیست هزار دانش آموز کاشانی، در این طرح شرکت و آموزش های لازم را فراگرفتند.

این گزارش حاکیست: در این دوره مربیان بهداشت مدارس آموزش های لازم را جهت اجرای طرح فراگرفتتند، همچنین یک بسته آموزشی شامل کتاب های کار و داستان به همراه یک لوح فشرده شامل فیلم های آموزشی به عنوان بسته کمک آموزشی به آنها تحویل شد.

ساعت : 13:53 -  روز  : دو شنبه  - 30 /  11 / 1396 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :258

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :
  نظرات كاربران:


   

جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر