آیا می دانید داروی شما به چه منظور تجویز شده است ؟ آیا از نحوه مصرف صحیح نگهداری، عوارض و تداخلات داروی خود مطلع هستید؟      آیا می دانید در هنگام مسمومیت دارویی یا غذایی چه باید کرد؟         شماره تلفن 1490 مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم کشوری به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به سؤالات دارویی همشهریان محترم می باشد. همچنین مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم دانشگاه علوم پزشکی کاشان با شماره تلفن 03155579000 در ساعات اداری پاسخگوی سؤالات دارویی شما می باشد                             مرکز اطلاع رسانی دارو و سمومDPIC                                     * برای حفظ سلامت خودمان آنتی بیوتیک را هوشمندانه استفاده کنیم .                                     * متاسفانه آمار ها نشان می دهد که کشور ایران بالاترین رتبه سرانه مصرف دارو در جهان را دارد.

12:06:23 AM 1397 / 11 / 03
 
اخبار معاونت غذا و دارو

سومین کارگاه آموزشی ویژه صنف عطاری ها در سال جاری برگزار شد

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو کاشان، سومین کارگاه آموزشی در سال جاری با هدف ارائه بسترهای مناسب جهت فعالیت قانونمند و نیز برخی از ضوابط و مقررات وزارت متبوع درخصوص فعالیت عطاری ها ویژه صنف عطاری ها در روز چهارشنبه  18/11/96 در محل سالن کنفرانس معاونت غذا و دارو کاشان برگزار شد.

دکتر نساج در این نشست با بیان قوانین موجود در حوزه قاچاق کالاهای سلامت محور و بیان مصداق هایی از وقوع جرم در این رابطه، از متصدیان عطاری ها خواست نسبت به فعالیت خود طبق مقررات موجود عمل و از راههای غیر قانونی اجتناب کنند.

مدیر اداره فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل دانشگاه در این دوره آموزشی اظهار داشت: عرضه کلیه فرآورده های دارویی، انواع مکمل های تغذیه ای و ورزشی، فرآورده های گیاهی و محصولات آرایشی و بهداشتی در عطاری ها ممنوع است.

دکتر مسعود نساج  ضمن اعلام این موضوع که عطاری ها فقط مجاز به عرضه گیاهان بدون تغییر شکل و به صورت کلی یا قسمت هایی از آن مثل ریشه، ساقه، دانه و برگ که بتوانیم با چشم ببینیم می باشند،  تاکید کرد: تغییر دادن گیاهان دارویی، پودر کردن، درست کردن قرص، کپسول، شربت و یا قطره از آن ها در عطاری ها بر خلاف مقررات می باشد.

وی افزود: این فراورده ها در صورت مشاهده در عطاری ها توسط بازرسان جمع آوری و متخلفان به مراجع قانونی معرفی می شوند.

همچنین جایگاه و اهمیت عطاری ها در طب سنتی، نظارت و پایش فعالیت عطاری ها، نحوه ارائه خدمات عطاری ها از سوی موسسین آن ها، بررسی صلاحیت فنی و علمی موسسین عطاری ها و انجام آموزش های لازم، راهبری عطاری ها به سمت ارائه استاندارد مطلوب خدمات، آشنایی با قرص برنج و خطرات مسمومیت زایی آن،  از جمله مباحثی بود که در کارگاه مطرح شد.

گفنتی است  در آخر به سوالات مطرح شده توسط متصدیان عطاری ها پاسخ داده شد

ساعت : 8:51 -  روز  : شنبه  - 21 /  11 / 1396 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :203

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :
  نظرات كاربران:


   

جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر