آیا می دانید داروی شما به چه منظور تجویز شده است ؟ آیا از نحوه مصرف صحیح نگهداری، عوارض و تداخلات داروی خود مطلع هستید؟      آیا می دانید در هنگام مسمومیت دارویی یا غذایی چه باید کرد؟         شماره تلفن 1490 مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم کشوری به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به سؤالات دارویی همشهریان محترم می باشد. همچنین مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم دانشگاه علوم پزشکی کاشان با شماره تلفن 03155579000 در ساعات اداری پاسخگوی سؤالات دارویی شما می باشد                             مرکز اطلاع رسانی دارو و سمومDPIC                                     * برای حفظ سلامت خودمان آنتی بیوتیک را هوشمندانه استفاده کنیم .                                     * متاسفانه آمار ها نشان می دهد که کشور ایران بالاترین رتبه سرانه مصرف دارو در جهان را دارد.

1:03:16 AM 1397 / 11 / 03
 
اخبار معاونت غذا و دارو

دومین دوره کنفرانس علمی یک روزه با عنوان " ارائه خدمات دارویی در بیماران بستری و سرپایی" ویژه داروسازان

دومین کنفرانس یک روزه با عنوان  "ارائه خدمات دارویی در بیماران بستری و سرپایی"  با حضور داروسازان محترم شهرستان کاشان و آران و بیدگل در سالن آمفی تئاتر دانشکده دنداپزشکی دانشگاه علوم پزشکی کاشان در تاریخ 9/9/96 برگزار شد.

در این جلسه که به منظور افزایش سطح آگاهی داروسازان از مبحث مراقبت دارویی (Pharmaceutical Care) برگزار گردید دو موضوع اصول صحیح شرح حال گیری بیمار و آشنایی با تازه های داروهای ضد انعقادی برگزار شد .

دکتر خیاط کاشانی گفت:شرح حال گرفتن از بیمار عملی بسیار مهم است و نحو انجام آن حتی می تواند باعث مرگ و یا حفظ جان بیمار شود.

وی تصریح کرد: شرح حال گرفتن از جمله وظایف اصلی پزشکان و پرستاران است که در گذر زمان روش های متعددی برای اخذ شرح حال دقیق از بیماران و ثبت مراحل درمانی آنها ابداع شده است که از روشهای پرسشنامه های کاغذی گرفته تا کمک گرفتن از نرم افزارهای رایانه ای را شامل می شود.

در ادامه مبحث داروهای ضد انعقادی توسط دکتر علیرضا عابد ارائه شد .در این مبحث علاوه بر توضیح مکانیزم های انعقادی بدن و نکات قابل توجه در خصوص داروهای ضد انعقادی قدیمی مثل هپارین ، وارفارین و انوکساپارین در خصوص داروهای جدید ضد انعقاد مثل ریواروکسیبان و تازه های مربوط به این دارو توضیحاتی ارائه شد.

 

 

ساعت : 12:35 -  روز  : شنبه  - 9 /  10 / 1396 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :210

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :
  نظرات كاربران:


   

جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر