آیا می دانید داروی شما به چه منظور تجویز شده است ؟ آیا از نحوه مصرف صحیح نگهداری، عوارض و تداخلات داروی خود مطلع هستید؟      آیا می دانید در هنگام مسمومیت دارویی یا غذایی چه باید کرد؟         شماره تلفن 1490 مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم کشوری به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به سؤالات دارویی همشهریان محترم می باشد. همچنین مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم دانشگاه علوم پزشکی کاشان با شماره تلفن 03155579000 در ساعات اداری پاسخگوی سؤالات دارویی شما می باشد                             مرکز اطلاع رسانی دارو و سمومDPIC                                     * برای حفظ سلامت خودمان آنتی بیوتیک را هوشمندانه استفاده کنیم .                                     * متاسفانه آمار ها نشان می دهد که کشور ایران بالاترین رتبه سرانه مصرف دارو در جهان را دارد.

12:06:41 AM 1397 / 11 / 03
 
اخبار معاونت غذا و دارو

کاشان، پتانسیل بالایی برای توسعه صنایع آرایشی و بهداشتی بویژه در حوزه عطر و اسانس و فرآورده های طبیعی و سنتی دارد/معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کاشان افتتاح شد

معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو کشور اظهار داشت: کاشان، پتانسیل بالایی برای توسعه صنایع آرایشی و بهداشتی بویژه در حوزه عطر و اسانس و فرآورده های طبیعی و سنتی دارد.


به گزارش وب دا، دکتر غلامرضا اصغری در مراسم افتتاح سازمان غذا و دارو دانشگاه در تاریخ 30/9/96 ، به سابقه دیرینه در تولید گل محمدی و عطر در منطقه کاشان اشاره کرد و گفت: این منطقه در تولید عطر به خودکفایی رسیدند.
وی، در ادامه به طرح تحول سلامت در حوزه درمان در منطقه، استان و شهرهای اطراف اشاره کرد و افزود: طرح تفویض اختیار در حوزه صنایع غذایی ( از جمله صادرات محصولات) به دانشگاه ها انجام شده است.


نماینده مردم شهرستان های کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم، اظهار داشت: کاشان یکی از مناطق غنی در ایران است.


دکتر محمد جواد ساداتی نژاد، به قابلیت ها در پرورش گل محمدی، تولید گلاب، عرقیات گیاهی و وجود شرکت باریج اسانس به عنوان یکی از شرکت های فعال در این زمینه اشاره کرد و اظهار داشت: تولید گلاب و عرقیات گل محمدی در ارتقای اقتصاد منطقه و گردشگری کاشان بسیار موثر است.


وی، بر ضرورت احداث دانشکده داروسازی در کاشان تاکید کرد و گفت: راه اندازی این دانشکده گامی موثر در جهت ارتقای دانشگاه و منطقه است.


رئیس دانشگاه نیز در این مراسم ضمن خیرمقدم ، اظهار داشت: ساختمان غذا و دارو دانشگاه با اعتباری حدود 3 میلیارد و 200 میلیون تومان از محل اعتبارت اختصاصی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح شد.


دکتر ابراهیم کوچکی  گفت: این معاونت در چهار طبقه با ۲۶۵۰متر مربع به بهره برداری رسید.
رئیس دانشگاه، در ادامه به اهم اقدامات انجام شده توسط دانشگاه در این زمینه پرداخت.
معاون غذا و دارو دانشگاه نیز در این مراسم ضمن اشاره به اینکه منطقه کاشان به عنوان مهد تمدن،علم، هنر و سابقه پنج هزار ساله است، گفت:  این منطقه در تولید گلاب و عرقیات گیاهی سابقه دیرینه دارد.


دکتر حمیدرضا بنفشه با اشاره به وجود پتانسیل و ظرفیت های زیادی در دانشگاه به عنوان دانشگاه تیپ یک از جمله امکانات آموزشی، رشته های موجود، تعداد اعضای هیات علمی دانشگاه و ...، افزود: احداث  دانشکده داروسازی در این منطقه از اولویت های اساسی است.


وی، کارگاه های تولید گلاب و عرقیات و اسانس، وجود پژوهشکده اسانس و تشکیل کانون گل محمدی را از جمله پتانسیل و ظزفیت های منطقه کاشان دانست.


معاون غذا و دارو دانشگاه، در ادامه به اقدامات این معاونت در حوزه های مختلف دارو و مواد مخدر، غذا، آزمایشگاه و ... پرداخت.

 

ساعت : 9:9 -  روز  : یکشنبه  - 3 /  10 / 1396 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :230

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :
  نظرات كاربران:


   

جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر