آیا می دانید داروی شما به چه منظور تجویز شده است ؟ آیا از نحوه مصرف صحیح نگهداری، عوارض و تداخلات داروی خود مطلع هستید؟      آیا می دانید در هنگام مسمومیت دارویی یا غذایی چه باید کرد؟         شماره تلفن 1490 مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم کشوری به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به سؤالات دارویی همشهریان محترم می باشد. همچنین مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم دانشگاه علوم پزشکی کاشان با شماره تلفن 03155579000 در ساعات اداری پاسخگوی سؤالات دارویی شما می باشد                             مرکز اطلاع رسانی دارو و سمومDPIC                                     * برای حفظ سلامت خودمان آنتی بیوتیک را هوشمندانه استفاده کنیم .                                     * متاسفانه آمار ها نشان می دهد که کشور ایران بالاترین رتبه سرانه مصرف دارو در جهان را دارد.

3:18:06 PM 1397 / 07 / 27
 
اخبار معاونت غذا و دارو

معاون غذا و درو کاشان :

افزایش سطح آگاهی مردم بهترین راهکار پیشگیری از بروز مسمومیت است

معاون غذا و دارو کاشان شعار هفته پیشگیری از مسمومیت ها به دلیل شیوع مسمومیت دارویی در کشور مانند سال گذشته  را با عنوان  " با افزایش آگاهی، مانع مسمومیت دارویی شویم! " اعلام کرد.

 وی هدف از برگزاری این هفته را اطلاع رسانی و آموزش مردم به منظور انجام اقدامات عملی برای پیشگیری از بروز مسمومیت ها عنوان کرد.

دکتر بنفشه تاکید کرد: آموزش همگانی در خصوص نحوه پیشگیری از مسمومیت ناشی از داروها، مسمومیت در کودکان، گازها و منوکسید کربن، سموم دفع آفات، مواد شیمیایی، مسمومیت ناشی از گزیدگی و سوء مصرف مواد مخدر از اهداف بزرگداشت هفته پیشگیری از مسمومیت ها بر شمرد .

وی گفت: دوازدهمین دوره هفته پیشگیری از مسمومیت ها، همه ساله  به سرپرستی ستاد مرکزی و مرکز ملی اطلاع رسانی داروها و سموم سازمان غذا و دارو در زمینه های مختلف برگزار می گردد.

دکتر بنفشه خاطر نشان کرد: مسمومیت ها چه عمدی و چه اتفاقی قابل پیشگیری است و آموزش و افزایش سطح آگاهی مردم بهترین راهکار پیشگیری از بروز مسمومیت به شمار می رود.

وی  در پایان عناوین روزهای هفته پیشگیری از مسمومیت ها را به شرح زیر اعلام کرد:

دو شنبه 96/8/1: روز پیشگیری از بروز مسمومیت ناشی داروها

سه شنبه 96/8/2: روز پیشگیری از مسمومیت ها در اطفال

چهارشنبه 96/8/3: روز پیشگیری از مسمومیت ناشی از گازها و منوکسید کربن

پنج شنبه 96/8/4: روز پیشگیری از مسمومیت با مواد غذایی و گیاهان سمی

جمعه 96/8/5: روز پیشگیری از بروز مسمومیت با سموم دفع آفات نباتی ، مواد شیمیایی

شنبه  96/8/6: روز پیشگیری از مسمومیت ناشی از گزیدگی ها

یک شنبه  96/8/7: روز پیشگیری از مسمومیت ناشی از سوء مصرف مواد مخدر و محرک

ساعت : 10:52 -  روز  : یکشنبه  - 30 /  7 / 1396 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :255

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :
  نظرات كاربران:


   

جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر