آیا می دانید داروی شما به چه منظور تجویز شده است ؟ آیا از نحوه مصرف صحیح نگهداری، عوارض و تداخلات داروی خود مطلع هستید؟      آیا می دانید در هنگام مسمومیت دارویی یا غذایی چه باید کرد؟         شماره تلفن 1490 مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم کشوری به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به سؤالات دارویی همشهریان محترم می باشد. همچنین مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم دانشگاه علوم پزشکی کاشان با شماره تلفن 03155579000 در ساعات اداری پاسخگوی سؤالات دارویی شما می باشد                             مرکز اطلاع رسانی دارو و سمومDPIC                                     * برای حفظ سلامت خودمان آنتی بیوتیک را هوشمندانه استفاده کنیم .                                     * متاسفانه آمار ها نشان می دهد که کشور ایران بالاترین رتبه سرانه مصرف دارو در جهان را دارد.

1:46:37 AM 1397 / 02 / 31
 
اخبار معاونت غذا و دارو

برگزاری جلسه آموزشی به منظور اجرای طرح فرهنگ سازی مصرف منطقی داروها برای معلمین مقطع چهارم ابتدایی روستاهای حومه شهرستان کاشان

جلسه آموزشی به منظور اجرای هفتمین طرح فرهنگ سازی مصرف منطقی داروها برای معلمین مقطع چهارم ابتدایی روستاهای حومه شهرستان کاشان در سال 95 ، در تاریخ 95/12/05در محل معاونت غذا و دارو تشکیل شد.

 

 

در این جلسه، دکتر خیاط کاشانی، مدیر نظارت بر دارو و مواد مخدر معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کاشان ضمن بیان اهمیت مصرف منطقی دارو و لزوم آموزش آن به عموم مردم، در خصوص نحوه اجرای این طرح و فرهنگ سازی و چگونگی آموزش آن به دانش آموزان،مطالبی را بیان کرد.

همچنین در این جلسه، خانم دکتر فاطمه روحانی کارشناس تجویز و مصرف منطقی داروها، در خصوص نحوه آموزش به دانش آموزان در مورد راههای پیشگیری از بیماریها، مصرف صحیح دارو و جلوگیری ازمقاومت میکروبی مطالبی را عنوان کرد.  

ساعت : 12:27 -  روز  : سه شنبه  - 10 /  12 / 1395 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :356

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :
  نظرات كاربران:


   

جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر