آیا می دانید داروی شما به چه منظور تجویز شده است ؟ آیا از نحوه مصرف صحیح نگهداری، عوارض و تداخلات داروی خود مطلع هستید؟      آیا می دانید در هنگام مسمومیت دارویی یا غذایی چه باید کرد؟         شماره تلفن 1490 مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم کشوری به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به سؤالات دارویی همشهریان محترم می باشد. همچنین مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم دانشگاه علوم پزشکی کاشان با شماره تلفن 03155579000 در ساعات اداری پاسخگوی سؤالات دارویی شما می باشد                             مرکز اطلاع رسانی دارو و سمومDPIC                                     * برای حفظ سلامت خودمان آنتی بیوتیک را هوشمندانه استفاده کنیم .                                     * متاسفانه آمار ها نشان می دهد که کشور ایران بالاترین رتبه سرانه مصرف دارو در جهان را دارد.

1:43:11 AM 1397 / 02 / 31
 
اخبار معاونت غذا و دارو

پلمپ یک واحد تولیدی محصولات غذایی سوسیس و کالباس در کاشان

مدیر دفتر حقوقی دانشگاه، پلمپ یک واحد تولیدی محصولات غذایی سوسیس و کالباس در این شهرستان خبر داد.

به گزارش وب دا، رضا کردی اظهار داشت: به دستور دادستان دادسرای عمومی و انقلاب کاشان، بازپرس شعبه ششم دادسرای عمومی و انقلاب کاشان، خط تولید یک واحد صنفی تولید کننده محصولات غذایی (سوسیس و کالباس) که به استناد بازرسی ها و گزارشات ارائه شده توسط معاونت غذا و دارو این دانشگاه در تولیدات خود از مواد غیرمجاز رنگ مصنوعی و خمیرمرغ استفاده می کرد، متوقف و پلمپ گردید.

وی گفت: علیرغم تذکرات متعدد شفاهی و کتبی از سوی بازرسین و مسئولان معاونت غذا و دارو این دانشگاه، متاسفانه این واحد تولیدی به صورت مستمر و به دفعات بدون توجه به اخطارهای صورت گرفته مبادرت به تولید سوسیس و کالباس و عرضه آن در سطح منطقه کرده که نتیجه آن تهدید و به مخاطره انداختن سلامت و جان عموم هموطنان و مصرف کنندگان عزیز بود.

کردی تصریح کرد: از این رو حسب دستور مقام محترم قضایی و با هماهنگی های به عمل آمده توسط کارشناسان دفتر حقوقی دانشگاه و نیروی انتظامی، طی دو روز کلیه اقدامات قانونی به منظور اجرای دستور مرجع قضایی صورت پذیرفته و این واحد تولیدی واقع در شهرک صنعتی امیرکبیر (جعفرآباد) کاشان، پلمپ شد.

 

ساعت : 9:29 -  روز  : پنج شنبه  - 28 /  11 / 1395 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :404

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :
  نظرات كاربران:


   

جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر