آیا می دانید داروی شما به چه منظور تجویز شده است ؟ آیا از نحوه مصرف صحیح نگهداری، عوارض و تداخلات داروی خود مطلع هستید؟      آیا می دانید در هنگام مسمومیت دارویی یا غذایی چه باید کرد؟         شماره تلفن 1490 مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم کشوری به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به سؤالات دارویی همشهریان محترم می باشد. همچنین مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم دانشگاه علوم پزشکی کاشان با شماره تلفن 03155579000 در ساعات اداری پاسخگوی سؤالات دارویی شما می باشد                             مرکز اطلاع رسانی دارو و سمومDPIC                                     * برای حفظ سلامت خودمان آنتی بیوتیک را هوشمندانه استفاده کنیم .                                     * متاسفانه آمار ها نشان می دهد که کشور ایران بالاترین رتبه سرانه مصرف دارو در جهان را دارد.

1:40:45 AM 1397 / 02 / 31
 
اخبار معاونت غذا و دارو

معاون غذا و دارو دانشگاه عنوان کرد:

ضرورت توجه ویژه به گزارش دهی سریع عوارض ناخواسته دارویی(ADR)

 

 

چهارمین نشست از سلسه نشست های هم اندیشی معاونت غذا و دارو با داروسازان بیمارستانی و ستادی دانشگاه با هدف بررسی برخی از مسائل و چالش های موجود در مراکز درمانی تابعه،  مورخ 19/10/95 در محل معاونت غذا و دارو برگزار شد.

در این جلسه دکتر بنفشه، معاون غذا و داروی دانشگاه با بیان ضرورت توجه ویژه به گزارش دهی سریع عوارض ناخواسته دارویی(ADR)،خواستار مداخله بیشتر داروسازان بیمارستانی در راستای بهبود روند این گزارش دهی شد.

وی افزود: گزارش عارضه دارویی، از جمله مسائل بسیار مهم و حیاتی در مراکز درمانی است که متاسفانه به آن توجه کافی نمی شود و به همین دلیل آمار گزارش ADRدر کشور ما  پایین تر از استاندارد های جهانی است.

همچنین در این جلسه آمار مصرف داروی آلبومین در سه ماهه اخیر در بیمارستان های شهید بهشتی و سیدالشهدا ارائه گردید و مقرر شد نسبت به ادامه روند مصرف منطقی داروهای پر هزینه اقدامات مقتضی صورت گیرد.

ساعت : 11:6 -  روز  : چهار شنبه  - 22 /  10 / 1395 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :474

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :
  نظرات كاربران:


   

جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر