آیا می دانید داروی شما به چه منظور تجویز شده است ؟ آیا از نحوه مصرف صحیح نگهداری، عوارض و تداخلات داروی خود مطلع هستید؟      آیا می دانید در هنگام مسمومیت دارویی یا غذایی چه باید کرد؟         شماره تلفن 1490 مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم کشوری به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به سؤالات دارویی همشهریان محترم می باشد. همچنین مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم دانشگاه علوم پزشکی کاشان با شماره تلفن 03155579000 در ساعات اداری پاسخگوی سؤالات دارویی شما می باشد                             مرکز اطلاع رسانی دارو و سمومDPIC                                     * برای حفظ سلامت خودمان آنتی بیوتیک را هوشمندانه استفاده کنیم .                                     * متاسفانه آمار ها نشان می دهد که کشور ایران بالاترین رتبه سرانه مصرف دارو در جهان را دارد.

1:40:25 AM 1397 / 02 / 31
 
اخبار معاونت غذا و دارو

توسط معاونت غذا و دارو انجام شد:

کارگاه آشنایی با مرکز ثبت و بررسی عوارض ناخواسته داروها ADR

 به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو ، دکتر حمیدرضا بنفشه، با بیان اینکه مرکز ثبت و بررسی عوارض ناخواسته داروها (ADR) به عنوان تنها مرکز ملی در سطح کشور به جمع آوری و ثبت گزارش های عوارض دارویی مشاهده شده توسط جامعه پزشکی می پردازد، گفت: این معاونت در سال های اخیر با آموزش حرف پزشکی، انتشار خبرنامه دارویی، اطلاعیه های دارویی و نصب صندوق های جمع آوری فرم زرد اقدام به اطلاع رسانی دستورالعمل مذکور نموده است.

دکتر بنفشه تصریح کرد: همچنین همه ساله کلیه دانشجویان رشته های پزشکی و پیراپزشکی فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی کاشان در یک دوره آموزشی در دروان کارورزی با دستورالعمل و اهمیت تکمیل و گزارش عوارض ناخواسته داروها آشنا می شوند. 

در این کارگاه  که با حضور  آقای دکتر خیاط کاشانی مدیر نظارت بر امور دارو و مواد مخدر برگزار گردید دانشجویان ضمن آشنایی با تاریخچه، اهمیت و دستورالعمل مرکز ADR  با نحوه صحیح تکمیل و ارسال گزارش عوارض ناخواسته دارویی و همچنین با مهم ترین  اطلاعیه های منتشر شده توسط مرکز ADR ، نیز آشنا شدند.

ساعت : 8:36 -  روز  : دو شنبه  - 13 /  10 / 1395 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :343

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :
  نظرات كاربران:


   

جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر