آیا می دانید داروی شما به چه منظور تجویز شده است ؟ آیا از نحوه مصرف صحیح نگهداری، عوارض و تداخلات داروی خود مطلع هستید؟      آیا می دانید در هنگام مسمومیت دارویی یا غذایی چه باید کرد؟         شماره تلفن 1490 مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم کشوری به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به سؤالات دارویی همشهریان محترم می باشد. همچنین مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم دانشگاه علوم پزشکی کاشان با شماره تلفن 03155579000 در ساعات اداری پاسخگوی سؤالات دارویی شما می باشد                             مرکز اطلاع رسانی دارو و سمومDPIC                                     * برای حفظ سلامت خودمان آنتی بیوتیک را هوشمندانه استفاده کنیم .                                     * متاسفانه آمار ها نشان می دهد که کشور ایران بالاترین رتبه سرانه مصرف دارو در جهان را دارد.

1:41:02 AM 1397 / 02 / 31
 
اخبار معاونت غذا و دارو

سومین جلسه سالیانه قطب 7 کشوری برگزار شد

سومین جلسه از سلسله جلسات قطب منطقه هفت کشور در تاریخ 95/9/25 جهت هم اندیشی اعضاء قطب، شامل معاونین و مدیران حوزه های دارو- غذا- آزمایشگاه- تحقیق و توسعه دانشگاه های علوم پزشکی اصفهان، شهرکرد، یزد و همچنین با حضور سرپرست اداره امور استانها و هیئت امنا سازمان غذا و دارو به میزبانی معاونت غذا و داروی کاشان برگزار گردید.

در این نشست پس از خیر مقدم به میهمانان شرکت کننده توسط معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کاشان ، دکتر جعفریان دهکردی معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و دبیر کمیته منطقه 7ضمن تشکر از دانشگاه علوم پزشکی کاشان به جهت میزبانی شایسته این نشست، در خصوص ارائه دستور جلسه و نیز برنامه های سازمان غذا و دارو مواردی را بیان کرد . در ادامه دکتر نادری، سرپرست اداره امور استانها و هیات امنا افزود: از اولویت های سازمان غذا و دارو، شفاف سازی در زمینه ارائه ارزیابی عملکرد معاونت ها در سال جاری و مبارزه با قاچاق کالای سلامت محور می باشد.

در طی این جلسه موارد مختلفی نظیر عملیاتی شدن سامانه HIX، TTAC، برخورد با بحث عرضه قاچاق کالاهای سلامت محور و غیر مجاز، ساماندهی عطاری ها وباشگاه های بدن سازی و همچنین نحوه نمونه برداری از میادین میوه و تره بار به جهت بررسی باقیمانده سموم و فلزات سنگین، اجرای طرح  PMS و... بصورت کارگروه های تخصصی و نیز نشست عمومی بین معاونت های قطب بحث و تبادل نظر شد و مقرر گردید نتیجه جلسه توسط معاونت غذا و دارو اصفهان به سازمان غذا و دارو منعکس گردد.

 

ساعت : 9:9 -  روز  : سه شنبه  - 30 /  9 / 1395 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :329

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :
  نظرات كاربران:


   

جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر