1. واکسن دیگر بیماری­ها در پیشگیری از کرونا تأثیری نداشته و هر بیماری احتیاج به واکسن مخصوص به خودش را دارد.اگر امروزه در بعضی از سایت ها ذکر می شود که واکسنی برای کرونا موثر است مستندات علمی هنوز ندارد .          2. سیر جزو خوراکی­هایی است که دارای برخی خواص ضدمیکروبی هستند و هیچ مطالعه­ای اثر ضدکرونایی سیر را تأیید نکرده است، هر چند که مصرف آن مانند بقیه سبزیجات درحد معمول توصیه می گردد .              3. ویروس کرونا حتی در هوای گرم و مرطوب نیز منتقل میشو؛ بنابراین حتی در این نوع از آب و هوا از شست و شوی مرتب دستان و عدم لمس صورت خود غافل نشوید.         4. آنتی­ بیوتیک­ ها برای عفونت­ های باکتریایی مناسب بوده و جهت پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا مؤثر نیستند. از مصرف خودسرانه آن­ها جداً خودداری کنید.         5. بدن بدون توجه به دمای محیط، دمای خود را در محدوده نرمال حفظ میکند؛ بنابراین قرار گرفتن در هوای گرم شما را از ویروس مصون نگه نمی­ دارد.        6.دوش گرفتن روزانه و شستشوی بدن با صابون توصیه می شود،ولی دوش گرفتن با آب بسیار داغ شما را از ویروس مصون نگه نمی­دارد و حتی می­تواند به شما آسیب برساند.         7. کرونا، یک بیماری تنفسی بوده و توسط قطرات بزاق موجود در سطوح و محیط پخش می­شود؛ تاکنون مدارکی مبنی بر انتقال این ویروس توسط نیش زدن حشرات گزارش نشده است .               8. افراد با سنین بالاتر و بیماری­های زمینه­ای در مقابل این ویروس حساس­تر هستند. بنابراین نیاز است که این افراد مراقبت­های بهداشتی را با دقت بیشتری انجام دهند.               9. هنوز هیچ دارویی جهت پیشگیری از این بیماری معرفی نشده است. بهترین راه پیشگیری شست و شوی مداوم دست­ها و خودداری از لمس صورت و رعایت فاصله بین افراد می باشد.                10.   اسکنرهای حرارتی موجود در فرودگاه­ها و جاده­ها تنها افرادی را که علائم بیماری در آن­ها ظهور کرده است شناسایی می­کنند. بین 2 تا 15 روز زمان احتیاج است تا افراد مبتلا دچار تب شوند. از جا به جایی بین شهرها خودداری کنید.

11:34:15 AM 1399 / 03 / 06
 

 

 

سرپرست بخش مراقبت های دارویی مجتمع بیمارستانی شهید دکتر بهشتی   :  دکتر علیرضا عابد

 

تخصص:دکترای تخصصی(PhD) فارماکولوژی

نوع استخدام : هیات علمی

مرتبه علمی :  استادیار داروشناسی


 

سوابق اجرایی :

  • معاون پژوهشی گروه فارماکولوژی
  • دبیر هیات بدوی انتظامی نظام پزشکی شهرستان کاشان
  • معاون آموزشی پژوهشی سازمان نظام پزشکی شهرستان کاشان
  • سرپرست اداره مکمل ها، طب سنتی و گیاهان دارویی

 

 

عضویت در مجامع و انجمن های علمی :

  • عضو شورای پژوهشی مرکز تحقیقات فیزیولوژی
  • عضو شورای پژوهشی مرکز تحقیقاتی بیوشیمی و تغذیه در بیماری های متابولیک
  • عضو هیات مدیره سازمان نظام پزشکی شهرستان کاشان
  • عضو انجمن داروسازان کاشان

  رزومه 

 

بخش مراقبت های دارویی :

بخش مراقبت های دارویی مجتمع  بیمارستانی شهید بهشتی کاشان در راستای بهبود کیفیت خدمات و مراقبت های دارویی با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو ، معاون  توسعه مدیریت و منابع سازمان غذا و دارو، مدیر امور استانهای سازمان غذا و دارو و سرپرست روابط عمومی سازمان غذا و دارو، رییس دانشگاه، جمعی از معاونین، مدیران و کارکنان دانشگاه در تاریخ  30/9/96 افتتاح شد.

این بخش با هزینه یک میلیارد و 300 میلیون ریال از محل اعتبارات اختصاصی سازمان غذا و دارو کشور راه اندازی شد.

یکی از مهمترین وظایف این بخش پیاده سازی نظام مشاوره دارویی می باشد که با راه اندازی این بخش نظارت دقیق تری بر روی مصرف داروها در بیمارستان و مشاوره های لازم به پزشکان، پرستاران و بیماران ارائه می شود.

 نظارت بر تجویز دارو در بیمارستان ها، انتشار خبرنامه های دارویی، ثبت خطاهای دارویی و گزارش های فرم عوارض ناخواسته داروها ، مصرف منطقی دارو، تامین داروی بیماران با پرداخت هزینه ای کمتر از 10 درصد، به حداقل رساندن عفونت های بیمارستانی از اهم فعالیت های این بخش می باشد.

 

 

     تماس با ما

 

   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر