آیا می دانید داروی شما به چه منظور تجویز شده است ؟ آیا از نحوه مصرف صحیح نگهداری، عوارض و تداخلات داروی خود مطلع هستید؟      آیا می دانید در هنگام مسمومیت دارویی یا غذایی چه باید کرد؟         شماره تلفن 1490 مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم کشوری به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به سؤالات دارویی همشهریان محترم می باشد. همچنین مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم دانشگاه علوم پزشکی کاشان با شماره تلفن 03155579000 در ساعات اداری پاسخگوی سؤالات دارویی شما می باشد                             مرکز اطلاع رسانی دارو و سمومDPIC                                     * برای حفظ سلامت خودمان آنتی بیوتیک را هوشمندانه استفاده کنیم .                                     * متاسفانه آمار ها نشان می دهد که کشور ایران بالاترین رتبه سرانه مصرف دارو در جهان را دارد.

11:15:14 AM 1398 / 07 / 24
 

 

 

سرپرست بخش مراقبت های دارویی مجتمع بیمارستانی شهید دکتر بهشتی   :  دکتر علیرضا عابد

 

تخصص:دکترای تخصصی(PhD) فارماکولوژی

نوع استخدام : هیات علمی

مرتبه علمی :  استادیار داروشناسی


 

سوابق اجرایی :

  • معاون پژوهشی گروه فارماکولوژی
  • دبیر هیات بدوی انتظامی نظام پزشکی شهرستان کاشان
  • معاون آموزشی پژوهشی سازمان نظام پزشکی شهرستان کاشان
  • سرپرست اداره مکمل ها، طب سنتی و گیاهان دارویی

 

 

عضویت در مجامع و انجمن های علمی :

  • عضو شورای پژوهشی مرکز تحقیقات فیزیولوژی
  • عضو شورای پژوهشی مرکز تحقیقاتی بیوشیمی و تغذیه در بیماری های متابولیک
  • عضو هیات مدیره سازمان نظام پزشکی شهرستان کاشان
  • عضو انجمن داروسازان کاشان

  رزومه 

 

بخش مراقبت های دارویی :

بخش مراقبت های دارویی مجتمع  بیمارستانی شهید بهشتی کاشان در راستای بهبود کیفیت خدمات و مراقبت های دارویی با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو ، معاون  توسعه مدیریت و منابع سازمان غذا و دارو، مدیر امور استانهای سازمان غذا و دارو و سرپرست روابط عمومی سازمان غذا و دارو، رییس دانشگاه، جمعی از معاونین، مدیران و کارکنان دانشگاه در تاریخ  30/9/96 افتتاح شد.

این بخش با هزینه یک میلیارد و 300 میلیون ریال از محل اعتبارات اختصاصی سازمان غذا و دارو کشور راه اندازی شد.

یکی از مهمترین وظایف این بخش پیاده سازی نظام مشاوره دارویی می باشد که با راه اندازی این بخش نظارت دقیق تری بر روی مصرف داروها در بیمارستان و مشاوره های لازم به پزشکان، پرستاران و بیماران ارائه می شود.

 نظارت بر تجویز دارو در بیمارستان ها، انتشار خبرنامه های دارویی، ثبت خطاهای دارویی و گزارش های فرم عوارض ناخواسته داروها ، مصرف منطقی دارو، تامین داروی بیماران با پرداخت هزینه ای کمتر از 10 درصد، به حداقل رساندن عفونت های بیمارستانی از اهم فعالیت های این بخش می باشد.

 

 

   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر