آیا می دانید داروی شما به چه منظور تجویز شده است ؟ آیا از نحوه مصرف صحیح نگهداری، عوارض و تداخلات داروی خود مطلع هستید؟      آیا می دانید در هنگام مسمومیت دارویی یا غذایی چه باید کرد؟         شماره تلفن 1490 مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم کشوری به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به سؤالات دارویی همشهریان محترم می باشد. همچنین مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم دانشگاه علوم پزشکی کاشان با شماره تلفن 03155579000 در ساعات اداری پاسخگوی سؤالات دارویی شما می باشد                             مرکز اطلاع رسانی دارو و سمومDPIC                                     * برای حفظ سلامت خودمان آنتی بیوتیک را هوشمندانه استفاده کنیم .                                     * متاسفانه آمار ها نشان می دهد که کشور ایران بالاترین رتبه سرانه مصرف دارو در جهان را دارد.

3:09:28 PM 1398 / 10 / 30
 

نکاتی پیرامون رویکرد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مقوله قاچاق تجهیزات پزشکی پس از آغاز طرح تحول نظام سلامت:

 Richfile

تجهیزات و ملزومات پزشکی از جمله اقلامی هستند که به صورت بالقوه هم از نظر ارزش و هم از نظر حجم می توانند یکی از اقلام اصلی قاچاق کالا محسوب گردند. ضرورت مبارزه با قاچاق کالا به دلیل اثرات سوء متعدد آن بر اقتصاد کشور بر همگان عیان است اما آنچه که در موضوع قاچاق تجهیزات پزشکی و یا عرضه اقلام غیر استاندارد و تقلبی در این حیطه حائز اهمیت است تبعات سوء و جدی آن بر سلامت مردم می باشد.

لذا با توجه به اهمیت این موضوع و لزوم حفظ امنیت اجتماعی مردم و سلامت بیماران، همزمان با آغاز طرح تحول نظام سلامت، به منظور ساماندهی حوزه توزیع و عرضه تجهیزات و ملزومات پزشکی جهت تامین اقلام اصیل، با کیفیت، سالم و ایمن، ساز و کار جدیدی آغاز گردید که هم اکنون سومین سال این طرح در حال اجرا می باشد.

 در طی این مدت اداره کل نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو اقدامات متعددی نظیر ثبت و شناسنامه دار نمودن توزیع کنندگان و عرضه کنندگان تجهیزات و ملزومات پزشکی اعم از شرکت های تولیدی و اصناف، ثبت نوع و قیمت مصوب تجهیزات و ملزومات پزشکی مورد تایید اداره کل در پورتال این اداره ( به آدرس  www.imed.irلینک استعلام)، الزام تمامی مراکز درمانی اعم از دولتی و خصوصی و نیز توزیع کنندگان کالاهای تخصصی (کالاهای موجود در فهرست پایه سطح یک) به معرفی مسئول فنی واجد شرایط، برنامه ریزی برای اجرای طرح برچسب اصالت کالا برای تجهیزات پزشکی، الزام ثبت تمام وسایل پزشکی در سامانه ثبت وسایل پزشکی و ... اشاره نمود. 

همچنین به منظور نظارت هرچه بهتر بر بازار توزیع و عرضه، به زودی بخشی از وظایف نظارتی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی به دانشگاه های تابعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تفویذ می گردد که مقدمات این کار نیز در دانشگاه علوم پزشکی کاشان صورت پذیرفته است.

 

   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر