1. واکسن دیگر بیماری­ها در پیشگیری از کرونا تأثیری نداشته و هر بیماری احتیاج به واکسن مخصوص به خودش را دارد.اگر امروزه در بعضی از سایت ها ذکر می شود که واکسنی برای کرونا موثر است مستندات علمی هنوز ندارد .          2. سیر جزو خوراکی­هایی است که دارای برخی خواص ضدمیکروبی هستند و هیچ مطالعه­ای اثر ضدکرونایی سیر را تأیید نکرده است، هر چند که مصرف آن مانند بقیه سبزیجات درحد معمول توصیه می گردد .              3. ویروس کرونا حتی در هوای گرم و مرطوب نیز منتقل میشو؛ بنابراین حتی در این نوع از آب و هوا از شست و شوی مرتب دستان و عدم لمس صورت خود غافل نشوید.         4. آنتی­ بیوتیک­ ها برای عفونت­ های باکتریایی مناسب بوده و جهت پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا مؤثر نیستند. از مصرف خودسرانه آن­ها جداً خودداری کنید.         5. بدن بدون توجه به دمای محیط، دمای خود را در محدوده نرمال حفظ میکند؛ بنابراین قرار گرفتن در هوای گرم شما را از ویروس مصون نگه نمی­ دارد.        6.دوش گرفتن روزانه و شستشوی بدن با صابون توصیه می شود،ولی دوش گرفتن با آب بسیار داغ شما را از ویروس مصون نگه نمی­دارد و حتی می­تواند به شما آسیب برساند.         7. کرونا، یک بیماری تنفسی بوده و توسط قطرات بزاق موجود در سطوح و محیط پخش می­شود؛ تاکنون مدارکی مبنی بر انتقال این ویروس توسط نیش زدن حشرات گزارش نشده است .               8. افراد با سنین بالاتر و بیماری­های زمینه­ای در مقابل این ویروس حساس­تر هستند. بنابراین نیاز است که این افراد مراقبت­های بهداشتی را با دقت بیشتری انجام دهند.               9. هنوز هیچ دارویی جهت پیشگیری از این بیماری معرفی نشده است. بهترین راه پیشگیری شست و شوی مداوم دست­ها و خودداری از لمس صورت و رعایت فاصله بین افراد می باشد.                10.   اسکنرهای حرارتی موجود در فرودگاه­ها و جاده­ها تنها افرادی را که علائم بیماری در آن­ها ظهور کرده است شناسایی می­کنند. بین 2 تا 15 روز زمان احتیاج است تا افراد مبتلا دچار تب شوند. از جا به جایی بین شهرها خودداری کنید.

3:48:54 PM 1400 / 09 / 11
 
جستجو برای:   جستجو در:  
موارد يافته شده : 7 - صفحه 1 از 1   ::: صفحه جاری :   1

 

کلیه محصولات غذایی ، آرایشی و بهداشتی وارداتی به جای پروانه ساخت بایستی دارای برچسب اصالت و سلامت کالا با شند به عنوان نمونه

 


1393 / 04 / 18 

 

از جمله اداراتی که مسئول رسیدگی به شکایات مربوطه می باشند معاونتهای بهداشتی و غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی وزارت بهداشت می باشد

نشانی معاونت غذا و دارو : کاشان – ابتدای بلوار شهید باهنر – درمانگاه کتابچی

 


1393 / 04 / 23 

 

در هنگام مراجعه متقاضی علاوه بر توضیحات شفاهی مبنی بر نحوه صدور پروانه های بهداشتی ، نسبت به معرفی سایت معاونت غذا و دارو اقدام می گردد .

بدیهی است پس از ارائه مدارک موضوع در کمیته صدور پروانه های بهداشتی معاونت ارجاع خواهد گردید .


1393 / 04 / 23 

 

خیر،چون کپک سمی از خود ترشح میکند که به همه مواد غذایی نفوذ  می کند
 


1393 / 04 / 23 

 

کلیه ظروف یکبار مصرف ( گیاهی ، سلولزی ، پلیمری و ... ) می بایست دارای پروانه ساخت از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بوده بطوریکه شماره پروانه ساخت محصول و نام تجاری شرکت تولید کننده در زیر کلیه ظروف درج شده باشد.

 


1393 / 04 / 23 

 

شما می توانید شکایت خود را به صورت تلفنی با شماره 03155543026 تماس  و یا بصورت حضوری گزارش نمائید .

 


1393 / 04 / 23 

  ارسال سوال:

نام:


ایمیل:
   

سوال:
 

   
جشنواره پرتال
Error for portal93