آیا می دانید داروی شما به چه منظور تجویز شده است ؟ آیا از نحوه مصرف صحیح نگهداری، عوارض و تداخلات داروی خود مطلع هستید؟      آیا می دانید در هنگام مسمومیت دارویی یا غذایی چه باید کرد؟         شماره تلفن 1490 مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم کشوری به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به سؤالات دارویی همشهریان محترم می باشد. همچنین مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم دانشگاه علوم پزشکی کاشان با شماره تلفن 03155579000 در ساعات اداری پاسخگوی سؤالات دارویی شما می باشد                             مرکز اطلاع رسانی دارو و سمومDPIC                                     * برای حفظ سلامت خودمان آنتی بیوتیک را هوشمندانه استفاده کنیم .                                     * متاسفانه آمار ها نشان می دهد که کشور ایران بالاترین رتبه سرانه مصرف دارو در جهان را دارد.

1:19:14 AM 1397 / 11 / 27
 
جستجو برای:   جستجو در:  
موارد يافته شده : 10 - صفحه 1 از 1   ::: صفحه جاری :   1

 

با توجه به آئین نامه داروخانه ها حق فنی هزینه ارائه خدمات توسط دکتر داروسازدر داروخانه ها می باشدکه به صورت مشاوره حضوری-کتبی در مورد داروها عوارض و تداخلات ارائه می شود.  پس فروش داروها روی نسخه و در حضور دکتر داروساز شامل حق فنی می شود.


1393 / 04 / 15 

 

 از آنجا که شرایط نگهداری داروها و شیرخشک و لوازم آرایشی و بهداشتی بسیار اهمیت دارد و در داروخانه این شرایط نگهداری توسط دکتر داروساز کنترل می شود ، لذا پس از خروج از داروخانه ازآنجا که نظارتی در شرایط نگهداری توسط دکتر داروساز داروخانه وجود ندارد طبق دستور وزارت بهداشت به هیچ عنوان داروخانه حق پس گرفتن جنس فروخته شده را ندارد. حتی اگر شرایط نگهداری توسط بیمار رعایت شده باشد


1393 / 04 / 15 

 

قیمت داروها در کل کشور با توجه به فاکتورهایی که توسط شرکت های توزیع کننده دارو که از سازمان غذا و دارو دارای مجوز هستند محاسبه می شود .


1393 / 04 / 15 

 

اگر نسخه مشکلی داشته باشد مثلاً تاریخ نسخه ، تاریخ اعتبار دفترچه ، اقلام تجویز شده توسط پزشک ، مهر پزشک مخدوش باشد ، از آنجا که سازمان های بیمه گر این اقلام نسخه را قبول ندارند لذا داروخانه بیمار را راهنمایی می کند تا مورد را برطرف کند تا قابل قبول برای سازمان های بیمه گر باشد در غیر این صورت آن نسخه باید آزاد محاسبه شود .


1393 / 04 / 15 

 

اگر مبلغ جمع کل نسخه بیش از حد سقف تعیین شده توسط سازمان های بیمه گر برای پزشکان عمومی و پزشکان متخصص باشد نیاز به تایید وجود دارد که در بسیاری از موارد تایید اینترنتی و از داخل داروخانه انجام می گیرد ولی در برخی موارد طبق قانون سازمان های بیمه گر نیازبه تشکیل پرونده می باشد.


1393 / 04 / 15 

 

هر نسخه ای که به داروخانه تحویل می دهید یک یا چند قلم دارو تجویز شده  باشد مشمول اخذ حق فنی می شود که این مبلغ در نسخ تک قلمی اگر به سهم پرداختی بیمار اضافه شود ممکن است مبلغش از زمانی که بیمار بدون نسخه و به صورت OTCهمان دارو را خریداری کند بیشتر شود.


1393 / 04 / 15 

 

می توانید  به  واحد نظارت بر امور دارو و مواد مخدر معاونت غذا وداروی محل سکونت مراجعه و یا با شماره 55579000 تماس بگیریر .

البته بهتر است مدارک مورد نیاز جهت بررسی شامل  دفترچه بیمه ، داروهای نسخه و فاکتور مهر شده توسط داروخانه را به همراه داشته باشید


1393 / 04 / 15 

 

 جهت مشاهده لیست داروخانه های کاشان و حومه اینجا کلیلک کنید


1393 / 04 / 15 

 

نسخه بیمه ای  مبلغی که به عنوان سهم بیمه شده در نظر گرفته شده که معمولا  از ده  تا سی درصد تغییر می کند+ موارد آزاد ( مثل سرنگ – ست سرم و ...) + داروهای که شامل تعهدات سازمان های بیمه نمی باشد مثل بعضی از داروهای مکمل و تقویتی + حق فنی


1393 / 04 / 15 

 

مصرف همزمان شربت سفیکسیم و کلاریماکس بلامانع می باشد - مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم معاونت غذا و و دارو کاشان از طریق شماره تلفن  1490  آماده پاسخ گویی به سوالات شما بصورت شبانه روزی می باشد 


1393 / 09 / 16 

  ارسال سوال:

نام:


ایمیل:
   

سوال:
 

   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر