آیا می دانید داروی شما به چه منظور تجویز شده است ؟ آیا از نحوه مصرف صحیح نگهداری، عوارض و تداخلات داروی خود مطلع هستید؟      آیا می دانید در هنگام مسمومیت دارویی یا غذایی چه باید کرد؟         شماره تلفن 1490 مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم کشوری به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به سؤالات دارویی همشهریان محترم می باشد. همچنین مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم دانشگاه علوم پزشکی کاشان با شماره تلفن 03155579000 در ساعات اداری پاسخگوی سؤالات دارویی شما می باشد                             مرکز اطلاع رسانی دارو و سمومDPIC                                     * برای حفظ سلامت خودمان آنتی بیوتیک را هوشمندانه استفاده کنیم .                                     * متاسفانه آمار ها نشان می دهد که کشور ایران بالاترین رتبه سرانه مصرف دارو در جهان را دارد.

12:27:29 AM 1397 / 11 / 27
 

طرح فرهنگ سازی مصرف صحیح داروها مدارس شهرستان  کاشان و آران و بیدگل

با توجه به اهمیت تربیت صحیح دانش آموزان که تصمیم گیران آینده و حتی اکنون جامعه می باشند، برنامه ویژه ای نیز برای آموزش دانش آموزان و نوجوانان در کمیته تجویز و مصرف منطقی داروها صورت گرفت که با اجرای برنامه آموزشی هدفمند در جامعه مخاطب شامل دانش آموزان پایه چهارم ابتدایی سعی در افزایش آگاهی و نهایتا  اصلاح الگوی مصرف داروهای آنتی بیوتیک ها شد.

اجرای برنامه آموزشی هدفمند آشنایی با مصرف منطقی آنتی بیوتیکها از طریق تهیه بسته های آموزشی شامل کتب آموزشی (3 جلد) و کتب داستانی با موضوعات مربوطه (5 جلد) که توسط کمیته کشوری تجویز و مصرف منطقی دارو طراحی شده است.

 

طرح فرهنگ سازی مصرف منطقی داروها در پنج سال اخیر در مدارس شهرستان کاشان و آران و بیدگل اجرا گردید:

تعداد دانش آموزان آموزش دیده از ابتدای سال تحصیلی 1388 به طور پایلوت در سال اول(منطقه ناجی آباد) : 500 دانش آموزان ، سال دوم4600 دانش آموزان ، سال سوم5400 دانش آموزان، سال چهارم 3600 دانش آموز و ...

سال چهارم(93-92):

در سال تحصیلی 93-92  این طرح در بیش از 50 مدرسه برگزار شد که 16 مدرسه علاوه بر انجام فعالیت های مورد انتظار در کتب آموزشی فعالیت های دیگری از جمله برگزاری مسابقات مختلف نقاشی، عکس، تئاتر، سرود ،نمایش عروسکی داشتند که در جشنواره از تمامی مدارس فعال در این زمینه تقدیر به عمل می آید .

اجرای طرح فرهنگ سازی از ابتدای دی ماه سال 92 در مدارس شهرستان کاشان و آران بیدگل با آموزش رابطین سلامت مدارس آغاز به کار نموده و طی اجرای این طرح بیش از 3500 دانش آموز پایه ی چهارم و پنجم تحت آموزش قرار گرفتند.

محتوی آموزشی و چگونگی انجام فعالیت های آن برای مربیان پایه چهارم در طی دو جلسه مجزا توضیح داده شد.

بر اساس برنامه زمانبندی، در تاریخ 15 اسفند با جمع آوری فرم عملکرد مربیان و فعالیت های دانش آموزی طرح به پایان رسید.

 به مناسبت اتمام موفقیت آمیز طرح اجرا شده  و تقدیر از مدیران ، مربیان و دانش آموزان برتر جشنواره با موضوع فرهنگ سازی مصرف صحیح داروها در دانش آموزان مقطع چهارم دبستان همه ساله در هفته سلامت با همکاری کارشناسان کمیته تجویز ومصرف منطقی داروها معاونت غذا ودارو دانشگاه علوم پزشکی کاشان و کارشناسان اداره آموزش و پرورش و با حضور کلیه مدیران مدارس، معلمان  و دانش آموزان فعال این طرح، مسئولین دانشگاه، اعضای کمیته  تجویز ومصرف منطقی داروها، مسئولین اداره آموزش و پرورش در محل سالن آمفی تئاتر مرکزی دانشکده پزشکی برگزار می شود .

 

   

جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر