1. واکسن دیگر بیماری­ها در پیشگیری از کرونا تأثیری نداشته و هر بیماری احتیاج به واکسن مخصوص به خودش را دارد.اگر امروزه در بعضی از سایت ها ذکر می شود که واکسنی برای کرونا موثر است مستندات علمی هنوز ندارد .          2. سیر جزو خوراکی­هایی است که دارای برخی خواص ضدمیکروبی هستند و هیچ مطالعه­ای اثر ضدکرونایی سیر را تأیید نکرده است، هر چند که مصرف آن مانند بقیه سبزیجات درحد معمول توصیه می گردد .              3. ویروس کرونا حتی در هوای گرم و مرطوب نیز منتقل میشو؛ بنابراین حتی در این نوع از آب و هوا از شست و شوی مرتب دستان و عدم لمس صورت خود غافل نشوید.         4. آنتی­ بیوتیک­ ها برای عفونت­ های باکتریایی مناسب بوده و جهت پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا مؤثر نیستند. از مصرف خودسرانه آن­ها جداً خودداری کنید.         5. بدن بدون توجه به دمای محیط، دمای خود را در محدوده نرمال حفظ میکند؛ بنابراین قرار گرفتن در هوای گرم شما را از ویروس مصون نگه نمی­ دارد.        6.دوش گرفتن روزانه و شستشوی بدن با صابون توصیه می شود،ولی دوش گرفتن با آب بسیار داغ شما را از ویروس مصون نگه نمی­دارد و حتی می­تواند به شما آسیب برساند.         7. کرونا، یک بیماری تنفسی بوده و توسط قطرات بزاق موجود در سطوح و محیط پخش می­شود؛ تاکنون مدارکی مبنی بر انتقال این ویروس توسط نیش زدن حشرات گزارش نشده است .               8. افراد با سنین بالاتر و بیماری­های زمینه­ای در مقابل این ویروس حساس­تر هستند. بنابراین نیاز است که این افراد مراقبت­های بهداشتی را با دقت بیشتری انجام دهند.               9. هنوز هیچ دارویی جهت پیشگیری از این بیماری معرفی نشده است. بهترین راه پیشگیری شست و شوی مداوم دست­ها و خودداری از لمس صورت و رعایت فاصله بین افراد می باشد.                10.   اسکنرهای حرارتی موجود در فرودگاه­ها و جاده­ها تنها افرادی را که علائم بیماری در آن­ها ظهور کرده است شناسایی می­کنند. بین 2 تا 15 روز زمان احتیاج است تا افراد مبتلا دچار تب شوند. از جا به جایی بین شهرها خودداری کنید.

4:14:48 AM 1401 / 11 / 19
 
اطلاعیه های معاونت غذا و دارو

درباره ی الکل بدانیم!

 

 

 

1. میتوان از ضدعفونی کننده های الکلی بصورت مداوم استفاده نمود:

 برخلاف دیگر مواد ضد میکروب و آنتی بیوتیک ها، استفاده از ضد عفونی کننده ها با پایه الکل منجر به ایجاد مقاومت میکروبی نمی گردد.

2. ضدعفونی کننده ها با پایه الکلی برای همه افراد قابل استفاده هستند:

استفاده از ضدعفونی کننده ها با پایه الکلی تاکنون منجر به ایجاد مشکلات سلامتی در افراد نشده است. جذب پوستی الکل کم و اکثر ضدعفونی کننده ها دارای امولسیون هایی جهت جلوگیری از خشکی پوست هستند. آلرژی های پوستی، مصرف خوراکی اشتباه و مسمومیت با ضدعفونی کننده های الکلی به ندرت گزارش شده اند.

3. استفاده از الکل حرام نیست

استفاده از موادی که جهت کاهش بیماری یا بالا بردن سطح بهداشت ساخته می شوند از نظر قرآن حلال محسوب می شود. استفاده از الکل به عنوان یک عامل پزشکی حرام نیست.

4. تمیز کردن مداوم دست ها از پوشیدن دستکش در پیشگیری از بیماری موثرتر است

پوشیدن دستکش جایگزین مناسبی برای تمیز کردن دست ها نیست چرا که هنگام پوشیدن دستکش ما جرم ها را از یک سطح به سطح دیگر منتقل کرده و همچنین در حین درآوردن آن ها دست هایمان را آلوده می کنیم. حتی کارمندان بخش های بهداشتی نیز تنها جهت انجام برخی از کارها از دستکش استفاده می کنند.

5. استفاده از الکل های عمومی دست های شما را آلوده نمی کند

دست زدن به بطری الکل های عمومی حتی درصورت آلوده بودن دست شما را آلوده نمی کنند چرا که پس از دست زدن به آن ها شما دست هایتان را با الکل ضدعفونی خواهید کرد. استفاده از الکل در ورودی مکان های عمومی مانند سوپرمارکت ها ریسک آلودگی به میکروب ها را کاهش داده و به امنیت عمومی کمک میکند.

6. میزان ضدعفونی کننده الکلی که جهت تمیز نمودن دست ها استفاده می کنید مهم است

به مقدار کافی از ضدعفونی کننده الکلی را کف دست خود ریخته و با تکنیک صحیح طوری دست هایتان را به هم مالش دهید که ضدعفونی کننده کل سطح دست شما را بپوشاند. این عمل را تا خشک شدن دستتان ادامه دهید. کل این پروسه حدود 20 تا 30 ثانیه بطول می انجامد.

ساعت : 10:59 -  روز  : دو شنبه  - 24 /  8 / 1400 /  شماره خبر : 34 / تعداد نمايش :456

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :
  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر