1. واکسن دیگر بیماری­ها در پیشگیری از کرونا تأثیری نداشته و هر بیماری احتیاج به واکسن مخصوص به خودش را دارد.اگر امروزه در بعضی از سایت ها ذکر می شود که واکسنی برای کرونا موثر است مستندات علمی هنوز ندارد .          2. سیر جزو خوراکی­هایی است که دارای برخی خواص ضدمیکروبی هستند و هیچ مطالعه­ای اثر ضدکرونایی سیر را تأیید نکرده است، هر چند که مصرف آن مانند بقیه سبزیجات درحد معمول توصیه می گردد .              3. ویروس کرونا حتی در هوای گرم و مرطوب نیز منتقل میشو؛ بنابراین حتی در این نوع از آب و هوا از شست و شوی مرتب دستان و عدم لمس صورت خود غافل نشوید.         4. آنتی­ بیوتیک­ ها برای عفونت­ های باکتریایی مناسب بوده و جهت پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا مؤثر نیستند. از مصرف خودسرانه آن­ها جداً خودداری کنید.         5. بدن بدون توجه به دمای محیط، دمای خود را در محدوده نرمال حفظ میکند؛ بنابراین قرار گرفتن در هوای گرم شما را از ویروس مصون نگه نمی­ دارد.        6.دوش گرفتن روزانه و شستشوی بدن با صابون توصیه می شود،ولی دوش گرفتن با آب بسیار داغ شما را از ویروس مصون نگه نمی­دارد و حتی می­تواند به شما آسیب برساند.         7. کرونا، یک بیماری تنفسی بوده و توسط قطرات بزاق موجود در سطوح و محیط پخش می­شود؛ تاکنون مدارکی مبنی بر انتقال این ویروس توسط نیش زدن حشرات گزارش نشده است .               8. افراد با سنین بالاتر و بیماری­های زمینه­ای در مقابل این ویروس حساس­تر هستند. بنابراین نیاز است که این افراد مراقبت­های بهداشتی را با دقت بیشتری انجام دهند.               9. هنوز هیچ دارویی جهت پیشگیری از این بیماری معرفی نشده است. بهترین راه پیشگیری شست و شوی مداوم دست­ها و خودداری از لمس صورت و رعایت فاصله بین افراد می باشد.                10.   اسکنرهای حرارتی موجود در فرودگاه­ها و جاده­ها تنها افرادی را که علائم بیماری در آن­ها ظهور کرده است شناسایی می­کنند. بین 2 تا 15 روز زمان احتیاج است تا افراد مبتلا دچار تب شوند. از جا به جایی بین شهرها خودداری کنید.

4:01:11 AM 1401 / 11 / 19
 
اطلاعیه های معاونت غذا و دارو

تأثیر استفاده از آنتی بیوتیک ها در دام ها و ایجاد مقاومت آنتی بیوتیکی

 

بیماری باکتریایی یک عامل محدودیت جدی در تولید کارآمد مواد غذایی با مشتقات حیوانی است و منجر به بیماری و رنج در حیوانات تولید کننده غذا و حیوانات خانگی می شود.

 

در برخی از سیستم های تولیدی ممکن است با نزدیکی حیوانات، شیوع بیماری باکتریایی تسریع شود. بیماری باکتریایی ممکن است در برخی شرایط با ریشه کنی، نگهداری از حیوانات با وضعیت سلامت مشخص، واکسیناسیون و بهداشت مناسب کنترل شود.

با این وجود، داروهای شیمیایی ضد میکروب برای درمان و در برخی موارد پیشگیری از بیماری های باکتریایی بسیار مهم است. بسیاری از بیماری های باکتریایی حیوانات به طور بالقوه کشنده بود و دیگر بیماری ها باعث درد و ناراحتی می شوند.

استفاده مناسب از داروهای ضد میکروبی باعث درمان برخی از حیوانات بیمار و تسریع بهبودی برخی دیگر می شود و ممکن است رفاه حیوانات تحت درمان را بهبود بخشد و از انتشار عفونت به سایر حیوانات یا در مورد بیماری مشترک بین انسان و دام، به انسان جلوگیری کند.

ادامه مطالب :

http://fdo.kaums.ac.ir//UploadedFiles/file5/antidam.pdf

ساعت : 10:20 -  روز  : دو شنبه  - 24 /  8 / 1400 /  شماره خبر : 34 / تعداد نمايش :400

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر