1. واکسن دیگر بیماری­ها در پیشگیری از کرونا تأثیری نداشته و هر بیماری احتیاج به واکسن مخصوص به خودش را دارد.اگر امروزه در بعضی از سایت ها ذکر می شود که واکسنی برای کرونا موثر است مستندات علمی هنوز ندارد .          2. سیر جزو خوراکی­هایی است که دارای برخی خواص ضدمیکروبی هستند و هیچ مطالعه­ای اثر ضدکرونایی سیر را تأیید نکرده است، هر چند که مصرف آن مانند بقیه سبزیجات درحد معمول توصیه می گردد .              3. ویروس کرونا حتی در هوای گرم و مرطوب نیز منتقل میشو؛ بنابراین حتی در این نوع از آب و هوا از شست و شوی مرتب دستان و عدم لمس صورت خود غافل نشوید.         4. آنتی­ بیوتیک­ ها برای عفونت­ های باکتریایی مناسب بوده و جهت پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا مؤثر نیستند. از مصرف خودسرانه آن­ها جداً خودداری کنید.         5. بدن بدون توجه به دمای محیط، دمای خود را در محدوده نرمال حفظ میکند؛ بنابراین قرار گرفتن در هوای گرم شما را از ویروس مصون نگه نمی­ دارد.        6.دوش گرفتن روزانه و شستشوی بدن با صابون توصیه می شود،ولی دوش گرفتن با آب بسیار داغ شما را از ویروس مصون نگه نمی­دارد و حتی می­تواند به شما آسیب برساند.         7. کرونا، یک بیماری تنفسی بوده و توسط قطرات بزاق موجود در سطوح و محیط پخش می­شود؛ تاکنون مدارکی مبنی بر انتقال این ویروس توسط نیش زدن حشرات گزارش نشده است .               8. افراد با سنین بالاتر و بیماری­های زمینه­ای در مقابل این ویروس حساس­تر هستند. بنابراین نیاز است که این افراد مراقبت­های بهداشتی را با دقت بیشتری انجام دهند.               9. هنوز هیچ دارویی جهت پیشگیری از این بیماری معرفی نشده است. بهترین راه پیشگیری شست و شوی مداوم دست­ها و خودداری از لمس صورت و رعایت فاصله بین افراد می باشد.                10.   اسکنرهای حرارتی موجود در فرودگاه­ها و جاده­ها تنها افرادی را که علائم بیماری در آن­ها ظهور کرده است شناسایی می­کنند. بین 2 تا 15 روز زمان احتیاج است تا افراد مبتلا دچار تب شوند. از جا به جایی بین شهرها خودداری کنید.

3:10:52 AM 1401 / 11 / 19
 

 

تاریخچه معاونت

معاونت غذا و دارودر سال 1385 به منظور نظارت بر دارو و مواد خوراکی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی از معاونت درمان جدا گردید و به عنوان یکی از معاونت های دانشگاه فعالیتهای خود را آغاز نمود.

معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کاشان بعنوان یکی از بازوهای اجرایی دانشگاه عهده دار تأمین و ارتقاء سلامت و امنیت غذایی، دارویی وآرایشی و بهداشتی بوده و با بهره گیری از کارشناسان متعهد و استفاده از ابزارهای قانونی و فن آوری های نوین و همچنین احترام به ارزش ها و باورهای دینی حداکثر اطمینان لازم را در خصوص امنیت و سلامت موادغذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی و دارویی برای کلیۀ افراد جامعه فراهم آورد.

امید است با استعانت از خداوند متعال در جهت ارتقای فرهنگ مصرف دارو و غذا و ایجاد ایمنی غذایی در شهرستان کاشان کوشا باشیم.

 

 " اسامی مدیران حوزه معاونت غذا و دارو دانشگاه  علوم پزشکی کاشان "

سرپرست معاونت غذا و دارو

آقای دکتر محمدرضا رشیدی

مدیر امور عمومی

آقای وحید صدف

مدیر نظارت بر امور دارو و مواد مخدر

آقای دکتر مسعود نساج

مدیر نظارت بر مواد خوراکی ، آرایشی و بهداشتی

آقای دکتر رضا شرافتی

مدیر آزمایشگاه کنترل غذا

آقای دکتر نوید مزروعی

مدیر فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل

آقای دکتر مسعود نساج

کارشناس تجهیزات و ملزومات پزشکی

خانم مهندس نیکی باباقربانی

مدیر واحد تحقیق و توسعه 

آقای دکتر محمد حسین خیاط کاشانی

رئیس امور اداری

آقای وحید صدف

رئیس امور مالی

خانم جوادی

 
 

اسامی معاونین معاونت غذا و دارو از ابتدا تاکنون:


 
 
   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر