آیا می دانید داروی شما به چه منظور تجویز شده است ؟ آیا از نحوه مصرف صحیح نگهداری، عوارض و تداخلات داروی خود مطلع هستید؟      آیا می دانید در هنگام مسمومیت دارویی یا غذایی چه باید کرد؟         شماره تلفن 1490 مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم کشوری به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به سؤالات دارویی همشهریان محترم می باشد. همچنین مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم دانشگاه علوم پزشکی کاشان با شماره تلفن 03155579000 در ساعات اداری پاسخگوی سؤالات دارویی شما می باشد                             مرکز اطلاع رسانی دارو و سمومDPIC                                     * برای حفظ سلامت خودمان آنتی بیوتیک را هوشمندانه استفاده کنیم .                                     * متاسفانه آمار ها نشان می دهد که کشور ایران بالاترین رتبه سرانه مصرف دارو در جهان را دارد.

11:22:51 AM 1398 / 07 / 24
 
اخبار دارو

DPIC

سامانه "پیام کوتاه کمبودهای دارویی 201490" راه اندازی شد

بدینوسیله به اطلاع هموطنان گرامی می رساند سامانه پیامکی کمبودهای دارویی جهت رفاه حال بیمارانی که در جستجوی داروی خود می باشند در حال حاضر در شهر تهران راه اندازی شده است و بزودی در کل کشور قابل بهره برداری می باشد.

 

نظر به بروز کمبودهای مقطعی در حوزه دارو و برای جلوگیری از سردرگمی مراجعین به داروخانه ها خصوصاً در شهر تهران که کاهش ترددهای شهری همیشه مد نظر بوده است، این سامانه طراحی و راه اندازی شده است.

نحوه استفاده از این سامانه  اولین بار از طریق ارسال یک پیام کوتاه بدون متن به شماره 201490 می باشد. اطلاعات مورد نیاز با فاصله زمانی ناچیزی برای استفاده کننده ارسال می گردد.

بطور کلی جهت تهیه داروهایی که دچار کمبود مقطعی شده اند، در شهر تهران می توان یک پیام کوتاه به شماره 201490 که حاوی نام صحیح و انگلیسی دارو می باشد، ارسال نمود. درصورت موجود بودن دارو، سامانه مشخصات دو داروخانه ای که اعلام موجودی نموده اند برای متقاضی ارسال می نماید.

TO:201490
XANAX

مثال: یک پیام کوتاه حاوی نام داروی زاناکس به این شکل ارسال نمایید:

پس از چند ثانیه یک پیام کوتاه از سامانه به این شکل دریافت خواهید کرد:

98201490+

قرصXANAX(ALPRAZOLAM)0.5mg

داروخانه شفا، خ انقلاب، خ فخررازی


خاطر نشان می شود کلیه داروخانه های سطح کشور برای عضویت در این سامانه و وارد نمودن داروهایی که با توجه به لیست کمبودهای دارویی موجود دارند، می توانند از طریق سایت www.samandaru.com اقدام نمایند.

 

سازمان غذا و دارو

ستاد مرکزی اطلاع رسانی داروها وسموم

ساعت : 11:16 -  روز  : شنبه  - 10 /  1 / 1392 /  شماره خبر : 31 / تعداد نمايش :1416

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :
  نظرات كاربران:


   

جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر